Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 września 2021

Małżonki Prezydentów Polski i Węgier z wizytą w Ośrodku Wczesnego Wspomagania

  |   Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Wizyta Pierwszych Dam Polski i Węgier w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Anity Anity Herczegh

Para Prezydencka złożyła oficjalną wizytę na Węgrzech. Przed południem Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zostali powitani przez Prezydenta Jánosa Ádera z Małżonką. Następnie Prezydenci udali się na rozmowy w cztery oczy, a Pierwsze Damy odwiedziły Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Diagnostyki przy Szpitalu Dziecięcym Bethesda w Budapeszcie.

 

Ośrodek zajmuje się dziećmi od pierwszych dni ich życia, w tym wcześniakami, u których pojawiło się podejrzenie jakiegokolwiek zaburzenia w rozwoju motorycznym, werbalnym, psychomotorycznym itp. Placówka oferuje kompleksowe badania, które odbywają się w formie zabawy, a także terapię.

 

 

Agata Kornhauser-Duda i Anita Herczegh rozmawiały z lekarzami i dyrektor placówki. Podczas spotkania Pierwsze Damy zapoznały się z metodami badawczymi i praktykami Zobacz także: Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech terapeutycznymi stosowanymi w ośrodku. Zespół składa się ze specjalistów z dziedziny psychologii, pedagogiki specjalnej, fizykoterapii, muzykoterapii, terapii artystycznej i rodzinnej. Celem ośrodka jest zdiagnozowanie zaburzeń rozwoju w jak najwcześniejszym stadium oraz rozpoczęcie harmonijnej terapii. Od 2013 r. ośrodek działa w odnowionym budynku Szpitala Dziecięcego Bethesda: jest to jedyny szpital dziecięcy w Europie Środkowo-Wschodniej utrzymywany przez Kościół.

 

 

Po zakończeniu wizyty w ośrodku Małżonki Prezydentów rozmawiały podczas śniadania wydanego przez Pierwszą Damę Republiki Węgier z okazji wizyty Małżonki Prezydenta RP. Tematem spotkania była działalność Pierwszych Dam, w tym edukacja dzieci i młodzieży z obu krajów w kontekście pandemii. Panie rozmawiały także o problemach młodych ludzi, które czas izolacji spowodował lub wytężył oraz zainicjowanej w związku z tym przez Agatę Kornhauser-Dudę akcji Usłyszeć Dzieci mającej zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji i w radzeniu sobie z problemami.

 

Pierwsza Dama Węgier podczas wspólnego rejsu opowiedziała o stolicy swojego kraju, jego zabytkach i najbardziej znanych budowlach.

 

Poleć znajomemu