Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 lipca 2021

Finalista Konkursu „Słowem-Polska” z wizytą u Małżonki Prezydenta

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Mikołajem i jego rodziną Spotkanie Pierwszej Damy z Mikołajem i jego rodziną Spotkanie Pierwszej Damy z Mikołajem i jego rodziną Spotkanie Pierwszej Damy z Mikołajem i jego rodziną Spotkanie Pierwszej Damy z Mikołajem i jego rodziną

Dzisiaj Pierwsza Dama spotkała się z finalistą Konkursu „Słowem-Polska” w kategorii wiekowej 10-13 lat. Mikołajowi towarzyszyli rodzice i brat.

 

Konkurs Recytatorski „Słowem-Polska” zainicjowała Agata Kornhauser-Duda, kierując go do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O nagrodę Małżonki Prezydenta RP ubiegało się 720 młodych rodaków uczących się języka polskiego w 45 krajach. W finale on-line 8 lipca wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wtedy też Pierwsza Dama skierowała otwarte zaproszenie do młodych Rodaków, z którego kilka dni później, przy okazji wakacji w Polsce, skorzystał Mikołaj z rodziną.

 

 

Zadaniem konkursu było zainteresowanie uczniów polską literaturą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą. W Pałacu Prezydenckim zdobywca III miejsca w swojej kategorii wiekowej opowiadał o nauce języka polskiego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Madrycie oraz o przygotowaniach do konkursu. Z rodzicami Pierwsza Dama oraz towarzyszący jej minister Adam Kwiatkowski rozmawiali o pielęgnowaniu polskości w rodzinie, podtrzymywaniu kontaktu z krajem pochodzenia i przekazywaniu młodym ludziom polskich kultury i tradycji.

Małżonka Prezydenta podziękowała Mikołajowi za udział w konkursie, a młodszy brat Filip zapowiedział start w kolejnej edycji.

 

Poleć znajomemu