Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 lipca 2021

Pierwsza Dama w Łąkcie Dolnej

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Lipnicy Murowanej Wizyta Pierwszej Damy w Lipnicy Murowanej Wizyta Pierwszej Damy w Lipnicy Murowanej Wizyta Pierwszej Damy w Lipnicy Murowanej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej Wizyta Pierwszej Damy w Łąkcie Dolnej

W poniedziałek Małżonka Prezydenta odwiedziła Łąktę Dolną w woj. małopolskim, gdzie spotkała się z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Mieszkanki gminy Trzciana opowiedziały o swojej działalności i specjalizacjach, jakimi może pochwalić się każde z Kół. Rozmowa dotyczyła trudnego 2020 roku, w trakcie którego, ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, nie odbyła się większość zaplanowanych inicjatyw oraz wydarzeń. Jednak w tym czasie Koła nie zaprzestały działalności: wspierały lokalną społeczność szyjąc maseczki, pomagały przy remoncie Wiejskiego Domu Ludowego, przygotowywały kiermasze i inicjatywy charytatywne on-line.  

 

 

Małżonka Prezydenta podziękowała za aktywność Pań na rzecz okolicznych mieszkańców, kultywowanie lokalnej tożsamości i pielęgnowanie tradycji. – Chciałam bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie we wszelkiego rodzaju akcje na rzecz mieszkańców gminy. To jest bardzo bliskie memu sercu i ogromnie ważne, żeby widzieć drugiego człowieka – mówiła Zobacz także: Finał Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Pierwsza Dama. W Łąkcie Dolnej panie zaprezentowały niektóre wyroby rękodzielnicze jak wspaniałe serwety, poszewki czy ceramikę, poczęstowały też Pierwszą Damę lokalnymi przysmakami. Koła angażują się w integrację dzieci i dorosłych, pomoc dla osób starszych i samotnych, organizują Dzień Babci i Dziadka, Zielone Świątki, przygotowują wieńce dożynkowe, biorą udział w uroczystościach religijnych, kultywują lokalne tradycje także podczas konkursów i wydarzeń, promując jednocześnie gminę w całym regionie. Pierwsza Dama pogratulowała paniom, ale również coraz częściej zrzeszającym się w KGW panom wszystkich osiągnięć, wyraziła też radość, że działalnością w Kołach zajmują się także osoby młode, świadome wartości dziedzictwa kulturowego swojego regionu. Na koniec spotkania do Pań dołączył Prezydent Andrzej Duda.

 

 

 

Wcześniej Para Prezydencka wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. Marię i Lecha Kaczyńskich w Lipnicy Murowanej. Tam Pierwsza Dama rozmawiała z Zobacz także: Pierwsza Dama: Koła Gospodyń Wiejskich stanowią podporę lokalnych społeczności przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich i grup obrzędowych z obszaru gminy. – To co robi na mnie ogromne wrażenie, to fakt, że z jednej strony kultywują Panie lokalne tradycje i kulturę, a z drugiej strony wychodzą Panie w przyszłość – mówiła tam Agata Kornhauser-Duda. – Wiem, że wszyscy zwracają uwagę na pielęgnowanie tradycji, co jest ogromnie ważne, aby przyszłe pokolenia mogły czerpać z dorobku przodków, jednak ważne jest też, żeby iść z duchem czasu i odpowiadać na potrzeby i wyzwania zmieniających się czasów – dodała.

 

 

Chcąc ukazać wielopłaszczyznową działalność Kół Gospodyń Wiejskich oraz uhonorować osiągnięcia tysięcy Pań z całej Polski Pierwsza Dama zainicjowała w tym roku Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Finał odbył się 19 czerwca w Otrębusach, a podczas Dożynek Prezydenckich nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

 

 
Poleć znajomemu