Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 23 czerwca 2021

Spotkanie z podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

  |   Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Pałac Prezydencki | Spotkanie z panem Markiem, podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

O wyciąganiu pomocnej dłoni do drugiego człowieka, ludzkiej życzliwości, wartości wiary w trudnych chwilach i dobru, które zawsze wraca Pierwsza Dama rozmawiała dziś ze swoim gościem panem Markiem, któremu udało się pokonać kryzys bezdomności.

 

Zobacz także: Podopieczni Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Pałacu Prezydenckim Wigilia w Pensjonacie Socjalnym św. Łazarza Z podopiecznymi Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Agata Kornhauser-Duda miała okazję spotykać się już kilkakrotnie. W ubiegłym roku mieszkańcy prowadzonego przez misję Pensjonatu Socjalnego św. Łazarza odwiedzili Pałac Prezydencki i to wówczas pan Marek wspomniał o swoim marzeniu – zobaczeniu pałacowych ogrodów. Dziś to właśnie tu rozmawiał z Pierwszą Damą o niezwykłym świadectwie swojego życia, które jest przykładem tego, że można wyjść z bezdomności.

 

_________

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej jest organizacją kościelną działającą w ramach i strukturach Zakonu Ojców Kamilianów. Organizacja, prócz prowadzenia placówki zbiorowej dla osób dotkniętych problemem bezdomności, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, oferuje podopiecznym mieszkania treningowe, stworzyła również Spółdzielnię Socjalną „Piękne Miejsce” zatrudniającą osoby od wielu lat wykluczone z rynku pracy. Pracownicy i wolontariusze wyjeżdżają też na ulice Warszawy, aby motywować ludzi dotkniętych bezdomnością do zmiany i pomóc w przetrwaniu najtrudniejszych chwil.

Poleć znajomemu