Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 maja 2021

Spotkanie Pierwszej Damy z funkcjonariuszkami Straży Granicznej

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu Spotkanie Małżonki Prezydenta z funkcjonariuszkami służącymi w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu

W poniedziałek Para Prezydencka odwiedziła Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. W ramach wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z funkcjonariuszkami, którym podziękowała za pełnienie ważnej misji. W Straży Granicznej służy ponad 4 tys. kobiet, stanowiąc jedną trzecią sił formacji.

 

Prezydent z Małżonką obejrzeli pokaz wyszkolenia i umiejętności oraz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Podczas swojego wystąpienia Pierwsza Dama przyznała, że z podziwem i wielkim szacunkiem patrzy na funkcjonariuszki, które uczestniczą w misjach specjalnych, które są pilotami, służą na jednostkach pływających, są przewodnikami psów służbowych, specjalizują się w analizie ryzyka, czy analizie kryminalnej.  – Kobiety w straży są ambitne i świetnie wykształcone – powiedziała. 

 

Wystąpienie Pary Prezydenckiej  podczas wizyty w Karpackim Oddziale Straży Granicznej>>>

 

W trakcie spotkania z funkcjonariuszkami Pierwsza Dama pogratulowała im zdecydowania, siły i determinacji oraz wyraziła uznanie dla osiąganych sukcesów i systematycznie Zobacz także: Wizyta w Karpackim Oddziale Straży Granicznej wypracowywanej pozycji kobiet w służbach. Funkcjonariuszki SG aktywnie uczestniczą w misjach zagranicznych i operacjach międzynarodowych, m.in. jako dowódcy kontyngentów w Republice Macedonii Północnej.  Trzy kobiety trafiły także do grona siedmiu oficerów łącznikowych Straży Granicznej w innych krajach. Pełnią one służbę w Berlinie, Hanoi i w Taszkiencie. Funkcjonariuszka polskiej Straży Granicznej jest uczestniczką misji EUAM na Ukrainie.

 

 

Agata Kornhauser-Duda, która regularnie spotyka się z paniami pełniącymi misję w służbach i formacjach mundurowych stwierdziła, że dzięki kobiecemu profesjonalizmowi, dokładności, odporności psychicznej, umiejętności podejmowania decyzji i podzielności uwagi dają one świadectwo bycia integralną i niezbędną częścią formacji. Rozmowa dotyczyła Zobacz także: Pierwsza Dama w Polskim Kontyngencie Wojskowym na Sycylii Dzień Kobiet w Komendzie Głównej Policji motywacji pań do podjęcia służby w SG, pełnionej misji, łączenia służby z rolą matki oraz kolejnych wyzwań i ambicji zawodowych. Dyskutowano o udziale funkcjonariuszy SG w walce z pandemią koronawirusa, wspólnych misjach funkcjonariuszy UE pełnionych na granicach lądowych, morskich i powietrznych państw członkowskich czy realizacji zadań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, ukierunkowanych w głównej mierze na zwalczanie nielegalnej migracji. 

 

W Straży Granicznej - formacji do niedawna uważanej za typowo męską, panie już dawno przebiły „szklany sufit”. Od 2018 r. funkcję Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej pełni gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska, z którą Pierwsza Dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim kilka miesięcy temu.

 

Poleć znajomemu