Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 grudnia 2019

Pierwsza Dama: ludzkość potrzebuje świadectwa współpracy ludzi różnych narodowości

  |   Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu "Mazowsze" w Pałacu Prezydenckim Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce

– Już po raz piąty mam zaszczyt i niezwykłą przyjemność być gospodynią spotkania, które jest dla mnie ogromnie ważne –  powiedziała Małżonka Prezydenta, witając gości z całego świata w Pałacu Prezydenckim. W czwartek na przedświątecznym spotkaniu z Paniami Ambasador i Małżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych w Polsce Pierwsza Dama podkreślała wartość poznawania bogactwa różnorodnych kultur, ale także międzynarodowej współpracy na rzecz potrzebujących.

 

"Ludzkość potrzebuje dzisiaj świadectwa dobrej współpracy ludzi różnych języków i narodowości, pochodzących z różnych kontynentów i kultywujących rozmaite tradycje" 

 

 

–  Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzkość potrzebuje dzisiaj świadectwa dobrej współpracy ludzi różnych języków i narodowości, pochodzących z różnych kontynentów i kultywujących rozmaite tradycje – wskazywała Małżonka Prezydenta. – Na naszych oczach, w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, cała Ziemia stała się, dosłownie Zobacz także: Pierwsza Dama: Chcemy wzajemnie się obdarowywać swoją obecnością „globalną wioską” połączoną gęstą siecią zależności i intensywnych relacji – dodała. –  Nikt nie jest samotną wyspą,  żaden kraj i żaden człowiek. Wszyscy uczestniczymy w procesach obejmujących  cały świat i każdy jego zakątek. Stad też nasza odpowiedzialność powinna być wspólna. Nie tylko za nasz własny kraj, za nasz własny naród, ale za całą ludzkość – podkreśliła Pierwsza Dama. 

 

"Działając wspólnie, jesteśmy w stanie przyczynić się do bezpieczeństwa i pokoju na świecie, a także do pomyślności naszych narodów”

 

Agata Kornhauser-Duda wyjaśniła, że „to oznacza, że powinnyśmy postrzegać Ziemię, planetę ludzi, jako jedną całość i działając lokalnie, przyczyniać się do mądrego i zrównoważonego rozwoju całego globu”. – To oznacza również, że powinniśmy wspierać tych, którzy znaleźli się w trudnym położeniu, bardzo często niezależnie od siebie, którzy są ofiarami katastrof naturalnych, kataklizmów, czy kryzysów humanitarnych – uzupełniła. –  Bardzo głęboko wierzę w to, że działając wspólnie, jesteśmy w stanie przyczynić się do bezpieczeństwa i pokoju na świecie, a także do pomyślności naszych narodów – mówiła Pierwsza Dama.

 

 

Małżonka Prezydenta wyraziła przekonanie, że bożonarodzeniowy czas w polskiej tradycji jest momentem szczególnego wyczulenia na potrzeby innych. – Zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, z różnych przyczyn żyją w niedostatku, a są to najczęściej osoby chore, niepełnosprawne czy samotne – powiedziała. Agata Kornhauser-Duda przekazała słowa ogromnej wdzięczności za włączanie się przedstawicieli innych państw w inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia potrzebujących Polaków, w tym za organizację Międzynarodowego Kiermaszu Charytatywnego. Małżonka Prezydenta zaprasza na kiermasz dobroczynny SHOM >>>

 

–  Jest to bardzo potrzebna, szlachetna i ważna inicjatywa – powiedziała Pierwsza Dama, podkreślając jednocześnie wielowymiarowość tych działań. – Z jednej strony macie Państwo możliwość, by zaprezentować to, co w Państwa krajach jest najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne, dzięki czemu lepiej też się poznajemy – wyliczała Małżonka Prezydenta. – Z drugiej strony jest do dla mnie piękny przykład międzynarodowej solidarności i czynienia dobra, dla wszystkich tych, którzy potrzebują naszej pomocy – dodała.

 

 

Agata Kornhauser-Duda oświadczyła, że jest pełna uznania za „dokładanie wszelkich starań i zaangażowanie, by wspierać tak wiele instytucji i społecznych organizacji działających w Polsce”. – Bardzo dziękuję za to międzynarodowe wsparcie i za działanie razem dla dobra wspólnego – powiedziała.

 

"To spotkanie jest dla mnie okazją, by serdecznie podziękować za codzienną działalność na rzecz budowania dobrych relacji z moją ojczyzną"

 

Tradycyjne przedświąteczne spotkanie było okazją do wspólnego spędzenia czasu, zaprezentowania polskich tradycji i podziękowań za pracę i osiągnięcia mijającego roku. – To spotkanie jest dla mnie jedyną w swoim rodzaju okazją, by serdecznie Państwu podziękować za codzienną działalność na rzecz budowania dobrych relacji z moją ojczyzną, ale także jest symbolicznym odwdzięczeniem się za niezwykłą gościnność, jakiej z mężem zawsze doświadczamy podczas naszych zagranicznych podróży – mówiła Pierwsza Dama. Przypomniała, że uroczystość w Pałacu Prezydenckim stanowi wspaniałą szansę do wymiany myśli, doświadczeń i spostrzeżeń na temat wspólnych obszarów działalności oraz przedsięwzięć.

 

 

 Agata Kornhauser-Duda przyznała, że wspólne działania wymagają wzajemnego szacunku, budowanego m.in. poprzez  „poznawanie historii, kultury, zwyczajów i tradycji naszych Zobacz także: Pierwsza Dama podczas kiermaszu charytatywnego: W Polsce znaleźli Państwo swój drugi dom ojczyzn”. – Dlatego tak bardzo cenię sobie nasze doroczne spotkania i innego rodzaju wydarzenia, wreszcie wizyty głów państw tutaj w Warszawie i nasze zagraniczne wizyty, których z mężem mieliśmy już ponad sześćdziesiąt przez minione cztery i pół roku – wskazała Małżonka Prezydenta. – One są bardzo cennymi doświadczeniami, ponieważ dzięki nim poznajemy bogactwo Państwa krajów, ich kultury i historii, ale mamy też okazję do bardzo wielu inspirujących rozmów z ciekawymi ludźmi – dodała.

 

Z okazji nadchodzącego nowego  roku Pierwsza Dama życzyła wszystkim swoim gościom wszelkiego dobra, pomyślności i sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i w misji dyplomatycznej. – Przede wszystkim bardzo chciałabym, żeby Państwo mieli poczucie, że mieszkając z dala od swoich ojczyzn, znajdują w Polsce swój drugi dom – zakończyła Małżonka Prezydenta.

 

 

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu "Mazowsze"

 

W ciepłą, świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich zgromadzonych gości zespół „Mazowsze”, który w Pałacu Prezydenckim wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek. Soliści, chór i orkiestra zespołu wykonali m.in. jedną z najczęściej śpiewanych w polskich domach kolędę „Wśród nocnej ciszy”, a także „Lulajże Jezuniu” w języku włoskim czy francuską kolędę „Cantique de Noël”. Wysłuchano także „Transeamus” Josepha Schnabela, słynny przebój „I’m dreaming of White Christmas i wiele innych.

 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, który prezentuje bogactwo polskiego, stylizowanego folkloru. Od 71 lat oklaskiwany przez publiczność w kraju i zagranicą, stał się fenomenem i zyskał tytuł Ambasadora Kultury Polskiej. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu