Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 listopada 2015

O pomocy hospicyjnej na rzecz dzieci

  |   Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel w Pałacu Prezydenckim

Na zaproszenie Pierwszej Damy, w Pałacu Prezydenckim gościli Państwo Tomasz Dangel i Joanna Szymkiewicz-Dangel. Tomasz Dangel, doktor habilitowany nauk medycznych, jest założycielem Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, w którym pracuje jako lekarz od ponad 20-tu lat. Joanna Szymkiewicz-Dangel, profesor nauk medycznych, specjalistka w zakresie pediatrii i kardiologii oraz perinatologii, wspiera Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako wolontariusz.


W trakcie spotkania rozmawiano m.in. o wszelkich rodzajach wsparcia rodzin, które stają wobec cierpienia związanego z nieuleczalną chorobą i śmiercią dziecka. Joanna Szymkiewicz-Dangel opowiedziała Pierwszej Damie o pomocy dzieciom, w tym maluchom urodzonym przedwcześnie, u których stwierdzono wady kardiologiczne.

 

Poleć znajomemu