Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 listopada 2015

Pierwsza Dama rozmawiała o wsparciu rozwoju dzieci wybitnie zdolnych

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Spotkanie Pierwszej Damy z Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Marią Mach, Dyrektor Biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, która przedstawiła działania Funduszu na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych. Panie rozmawiały o sposobach odkrywania u dzieci zdolności i talentów oraz o formach wsparcia ich rozwoju, a także o współpracy z rodzicami i nauczycielami.

Już ponad 5 tysięcy młodych utalentowanych Polaków uczestniczyło w programie pomocy wybitnie zdolnym uczniom, który od 1981 r. realizuje Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Wśród stypendystów Funduszu są młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze i poeci.

Program pomocy wybitnie zdolnym to całoroczny cykl bezpłatnych zajęć z różnych dziedzin nauki oraz różnorodne, dodatkowe formy pomocy merytorycznej. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci przez cały sezon zaprasza wybitnie uzdolnionych nastolatków do udziału w koncertach m.in. w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie prezentują swoje talenty. Fundusz organizuje również wystawy prac młodych plastyków, a także zapewnia udział w warsztatach i obozach naukowych.

 

Poleć znajomemu