Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 listopada 2015

Z Fundacją Nasze Dzieci o inicjatywach na rzecz małych pacjentów

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Fundacji Nasze Dzieci Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Fundacji Nasze Dzieci Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Fundacji Nasze Dzieci Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Fundacji Nasze Dzieci Spotkanie Pierwszej Damy z Prezes Fundacji Nasze Dzieci

Agata Kornhauser-Duda spotkała się we wtorek z Ewą Gorzelak, Prezes Fundacji Nasze Dzieci, która przedstawiła Pierwszej Damie inicjatywy realizowane na rzecz małych pacjentów Kliniki Onkologii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Pani Prezes podkreśliła, że każda aktywność dzieci w szpitalu pozwala im choć na chwilę zapomnieć o chorobie i również działa na maluchy terapeutycznie, co wspiera proces ich leczenia.

 

Celem Fundacji Nasze Dzieci jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Pacjenci przebywający w Klinice Onkologii uczestniczą w zajęciach artystycznych, organizowanych przez wolontariuszy, biorą udział w imprezach okolicznościowych, spotykają się ze znanymi osobami i wyjeżdżają na wycieczki. Rodzice mogą liczyć m.in. na wsparcie w organizowaniu zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci czy skorzystać z pomocy psychologa.  

Poleć znajomemu