Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 28 października 2015

Pierwsza Dama i Rzecznik Praw Dziecka o sprawach najmłodszych Obywateli RP

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka Spotkanie Pierwszej Damy z Rzecznikiem Praw Dziecka

Pierwsza Dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Markiem Michalakiem, Rzecznikiem Praw Dziecka, by porozmawiać o najważniejszych sprawach najmłodszych Obywateli RP. Podczas spotkania omówiono wyzwania, które należy realizować w szerokim porozumieniu, by zapewnić maluchom szczęśliwe dzieciństwo i dobre warunki do rozwoju. Spotkanie było okazją do rozmowy o konieczności szczególnej troski o dzieci w sytuacjach wyjątkowo dla nich trudnych i bolesnych, jakimi są m.in. rozwód rodziców czy zagrożenie umieszczenia w zastępczych formach opieki.

 

Podczas spotkania omówiono również kwestie związane z opieką stomatologiczną, profilaktyką zdrowotną czy wsparciem dzieci szczególnie uzdolnionych.

 

Rzecznik Praw Dziecka wyraził wolę współpracy z Agatą Kornhauser-Dudą w inicjatywach podejmujących sprawy dzieci z poszanowaniem ich praw.

Poleć znajomemu