Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 27 listopada 2016

Kiermasz świąteczny Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych

  |   Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama na kiermaszu świątecznym Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)
To szlachetna inicjatywa, znak solidarności, przez którą stają się Państwo częścią naszej wspólnoty - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, która wzięła udział w niedzielnym charytatywnym kiermaszu świątecznym organizowanym przez SHOM.
 
Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM - The Spouses of Heads of Mission) w tym roku po raz dziewiąty zorganizowało charytatywny kiermasz świąteczny. Organizacja zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na działalność filantropijną w Polsce. Jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych działań Stowarzyszenia jest właśnie kiermasz charytatywny. Zobacz także: Pierwsza Dama zaprasza na IX. Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny
 
 - Państwa doroczny kiermasz dobroczynny jest niezwykle piękną i szlachetną inicjatywą. Dlatego patronowanie mu to dla mnie prawdziwy zaszczyt - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.
 
Pierwsza Dama podkreśliła, że inicjatywa ta ma na celu nie tylko wsparcie najbardziej potrzebujących, ale jest także okazją do poznania innych krajów poprzez ich tradycyjne produkty, kuchnię, czy ozdoby świąteczne.
 
- Bardzo doceniam fakt, że Państwo reprezentując różne kraje i różne narody, chcecie się angażować w pomoc na terenie naszego kraju. I to jest taki piękny znak czegoś, co dla nas Polaków jest niezwykle cenne. Jest to znak solidarności, która jest nam tak droga. Ale ma to także drugi aspekt, ponieważ właśnie przez tę solidarność, przez okazywanie serca, stają się Państwo także częścią naszej wspólnoty - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.
 
Jak zaznaczyła, zebrane podczas kiermaszu pieniądze są kierowane m.in. do szpitali, organizacji działających na rzecz dzieci z mniej zamożnych rodzin, czy do szkół. - W zeszłym roku udało się Państwu wesprzeć aż 18 polskich instytucji, za co bardzo serdecznie dziękuję - podkreśliła.
 
Pierwsza Dama wsparła kiermasz kupując upominki.
 
Przewodnicząca SHOM, Słowaczka Adriana Kristofikova powiedziała, że w tym roku kiermasz wsparło 66 ambasad. Zebrane środki mają trafić do 18 instytucji charytatywnych. Można kupić m.in. żywność regionalną, słodycze, wędliny, a także kosmetyki, biżuterię ręcznie robioną, ozdoby świąteczne i ubrania.
 
Ubiegłoroczny kiermasz zebrał 468.000 zł. Pieniądze trafiły do polskich organizacji charytatywnych i osób potrzebujących finansowego wsparcia. Kiermasz świąteczny odbywał się w jednym z warszawskich hoteli.
 
Źródło: PAP
Poleć znajomemu