Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 14 października 2015

Pierwsza Dama z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  |   Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego Pierwsza Dama i Królowa Belgów Matylda w warszawskim liceum im. J.W. Goethego

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz Królowa Belgów Matylda odwiedziły warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. J. W. Goethego, gdzie uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Agata Kornhauser-Duda, która z wykształcenia jest germanistką i uczyła języka niemieckiego w II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, podkreśliła, że obecnie spoczywają na niej obowiązki związane z objęciem przez jej męża funkcji Prezydenta RP. - Jednak nie oznacza to, że sprawy nauczycieli przestały mnie interesować. Wręcz przeciwnie – będę działała na rzecz nauczycieli i uczniów oraz będę wspierała wszelkie inicjatywy szkolne oraz uczniowskie – zapowiedziała.

 

Po ceremonii ślubowania uczniów klas pierwszych, Małżonka Prezydenta RP, kierując do licealistów życzenia, powiedziała: „Życzę Wam przede wszystkim motywacji do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności, życzę, aby ciekawość świata i ludzi kierowała Was we właściwym kierunku, dając okazję do realizacji marzeń i planów. Wiem, że godzenie obowiązków szkolnych z rozwijaniem zainteresowań bywa trudne, dlatego życzę Wam, abyście mieli dobre warunki i czas nie tylko do nauki, ale również na przyjaźnie, realizację pasji i na dobry odpoczynek.”

 

Pierwsza Dama, podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to również święto nauczycieli. - Zawód nauczyciela jest wymagający, często niedoceniany, ale daje ogromną satysfakcję. Życzę państwu wielu sukcesów i tego, aby osiągnięcia państwa uczniów były powodem do dumy i źródłem energii do dalszej pracy – zwróciła się do nauczycieli XLIX LO w Warszawie oraz wszystkich pozostałych szkół w Polsce.

 

Po uroczystości Agata Kornhauser-Duda oraz Królowa Belgów Matylda dokonały wpisu do szkolnej księgi pamiątkowej.


(PAP, informacja własna)
 

 

Poleć znajomemu