Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Paweł Dziewit

Wójt Gminy Gózd.

 

Ukończył Zespół Szkół Zawodowych im. J. Śniadeckiego w Pionkach (Technikum Elektryczne, specjalność – Elektroenergetyka), a następnie Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej, uzyskując tytuł licencjata oraz studia magisterskie uzupełniające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku administracja. Ukończył także podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Obecnie jest w trakcie podyplomowych studiów Executive Master of Business Administration w Collegium Humanum w Warszawie w partnerstwie z Apsley Business School w Londynie.

 

W latach 1997-2003 pracował w sektorze prywatnym. W latach 2003-2008 był pracownikiem Biura Organizacyjnego Prawa i Sprawiedliwości, dochodząc do funkcji Zastępcy Dyrektora Biura. W latach 2006-2008 był również asystentem Posłów do Parlamentu Europejskiego: Michała Tomasza Kamińskiego i Ewy Tomaszewskiej. Od 2008 do 2014 r. był doradcą Wicemarszałków Sejmu i Senatu RP: Krzysztofa Jakuba Putry, Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego.

 

Od listopada 2010 do listopada 2014 r. był radnym Rady Powiatu Radomskiego. Od grudnia 2014 r. do chwili obecnej jest Wójtem Gminy Gózd.

 

W dniu 31 maja 2016 r. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Ponadto został odznaczony Brązową Honorową Odznaką za Zasługi w Rozwoju Piłki Nożnej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Medalem Zasłużony dla Powiatu Radomskiego.

 

Żonaty, ma córkę.

Poleć znajomemu