Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Ewa Marcinowska-Suchowierska

Prof. dr hab. med. Ewa Marcinowska-Suchowierska, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, pracuje w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od początku swojej działalności zawodowej (1972 r.) do chwili obecnej związana jest ze Szpitalem CMKP im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

 

Internistka, lekarz praktyk i nauczyciel akademicki szkolący lekarzy w zakresie chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, chorób metabolicznych kości i geriatrii. Uczestniczy aktywnie w pracach Komisji Bioetycznej czuwając nad przebiegiem badań klinicznych prowadzonych w Polsce. Działa także w gronie ekspertów polskich i zagranicznych zajmujących się osteoporozą oraz witaminą D. Swoją działalność lekarską ukierunkowaną na osoby dorosłe wzbogaca pracą na rzecz dzieci i rodzin dotkniętych autyzmem w ramach organizacji pozarządowych. Założyła Fundację na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i ich Rodzin „Krok po Kroku”.

 

Dorobek naukowy i dydaktyczny oscyluje wokół tematyki zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowo-magnezowej, witaminy D i chorób metabolicznych kości, a zwłaszcza osteoporozy u ludzi starych. Obejmuje ponad 300 prac. 

Poleć znajomemu