Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Artur H. Świergiel

Prof. dr hab. inż. Artur H. Świergiel, kierownik Pracowni Fizjologii Behawioru i Stresu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Absolwent SGGW, UW oraz Uniwersytetu w Cambridge (doktorat w zakresie biologii stosowanej). Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego oraz innych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, profesor mianowany Republiki Francuskiej. Po pracy w instytutach PAN, jak również na uniwersytetach w Cambridge, Lozannie, Lyonie, Madison i Shreveport, w 2007 r. podjął pracę na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Współzałożyciel firm biotechnologicznych.

 

Współautor wielu prac badawczych, recenzent w kilkudziesięciu redakcjach międzynarodowych czasopism naukowych oraz recenzent projektów naukowo-badawczych w Polsce i w Unii Europejskiej. Prowadzi działalność społeczną, związkową i dobroczynną (współzałożyciel Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Nauki, Techniki i Oświaty, Fundacji Dobrego Państwa, Medical Aid for Poland, Parcels for Poland, Polish Hospital Fund, przewodniczący Biura Informacyjnego NSZZ „Solidarność” w Wlk. Brytanii).

Poleć znajomemu