Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wiesław Nowak

Wiesław Nowak, absolwent Wydziału Metalurgicznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którą ukończył w 1972 r.. Od 1990 r. prezes firmy NOVMAR. Jest polskim przedsiębiorcą pracującym na całym świecie od Ameryki Południowej po Afrykę, całą Europę, Azję czy Australię. Firma Novmar, którą ćwierć wieku temu założył, pracuje w 43 krajach.

 

Członek Międzynarodowego Komitetu Kominów Przemysłowych CICIND działającego na całym świecie. Obecnie Stowarzyszenie jest reprezentowanw przez ponad 220 członków z 36 krajów stanowiąc bardzo ważne ciało opiniotwórcze i rozwojowo-badawcze w dziedzinie kominów przemysłowych na całym świecie. Organizacja od ponad 40 lat prowadzi kompleksowe badania nad projektami, wznoszeniem, ale i utrzymaniem kominów przemysłowych. Novmar jest członkiem Cicindu od 20 lat, a Wiesław Nowak i jego firma aktywnie w nim działa, stanowiąc istotne ciało doradcze tej organizacji.

 

Prezes Novmaru prócz pracy zawodowej satysfakcję i wytchnienie znajduje w pisaniu kolęd i pastorałek (m.in. dla zespołu Krywań). W latach 1993 - 2011 był  Prezesem Fundacji Bronisława Chromego oraz przez wiele lat w Zarządzie Zespołu Pieśni i Tańca Krakus działającego przy AGH.

 

Prywatnie mąż absolwentki Wydziału Ceramicznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ma dwie córki i czworo wnucząt.

 

* * *

Wiesław Nowak uczestniczy również w pracach sekcji Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna NRR.

Poleć znajomemu