Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 lipca 2021

W czwartek posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik wypowiada się do kamery

W czwartek odbędzie się posiedzenie Rady do spraw Samorządu Terytorialnego. Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik zapowiada, że podczas spotkania poruszony zostanie temat związany z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym.

 

Prezydent Andrzej Duda otrzymuje na bieżąco raporty dotyczące sytuacji pogodowej i jej następstw.

 

 

Minister Ćwik zapowiedział, że w pierwszej części posiedzenie odbędzie się dyskusja na temat realizacji ustawy o centrach usług społecznych. – Chcemy pozyskać opinie samorządów, tych, które mają CUS-y, ale także naszych samorządowców w Radzie – podkreślił.


– Centra funkcjonują i teraz przychodzi etap pewnej ewaluacji działań. Idea jest taka, że by CUS-y rozwinęły się po tym okresie pilotażowym. Prezydentowi bardzo zależy, by na koniec kadencji prezydenckiej CUS-y funkcjonowały jako powszechna forma usług świadczonych dla mieszkańców – zaznaczył Piotr Ćwik.


Projekt ustawy o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych został zgłoszony przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2020 r.

 

Minister Ćwik podkreślił, że podczas czwartkowego spotkania ma również zostać poruszony temat zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Według wiceszefa Kancelarii Prezydenta innym tematem czwartkowego posiedzenia Rady będzie projekt ustawy dotyczący przeciwdziałaniu skutkom suszy.

 

Rada ds. Samorządu Terytorialnego została powołana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 31 maja 2021 r.>>

(inf. własna/PAP)

 

Poleć znajomemu