Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 26 lipca 2021

Spotkanie z przedstawicielami Związku Podhalan w Północnej Ameryce

  |   Przedstawiciele Związku Podhalan w Północnej Ameryce z wizytą w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele Związku Podhalan w Północnej Ameryce z wizytą w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele Związku Podhalan w Północnej Ameryce z wizytą w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim minister Adam Kwiatkowski spotkał się z przedstawicielami Związku Podhalan w Północnej Ameryce.

 

Sekretarz Stanu w KPRP rozmawiał z Gabrysią i Oscarem, najmłodszymi uczestnikami spotkania on-line Małżonki Prezydenta RP, które miało miejsce 2 maja 2021 roku.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama w Dniu Polaków i Polonii za Granicą: Łączymy się z Państwem sercem i myślami W Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z przedstawicielami Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Gabrysia i Oscar recytowali wówczas wiersze oraz opowiadali Pierwszej Damie o polskości widzianej oczami dzieci.

Zobacz także: Królowa Związku Podhalan z wizytą u Pierwszej Damy

 

W trakcie rozmowy on-line Małżonka Prezydenta RP poznała również Królową Podhalan, która następnie gościła w Pałacu Prezydenckim 9 lipca 2021 roku. 

 

Podczas poniedziałkowego spotkania Sekretarza Stanu w KPRP z Gabrysią i Oscarem oraz ich rodzicami Haliną i Józefem Mulicą rozmawiano o działalności polonijnej rodziny w kołach „Białka Tatrzańska” i „Ciche Górne” Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Państwo Mulica opowiadali o pielęgnowaniu polskości w USA, nauce języka polskiego oraz aktywności pozaszkolnej dzieci. Gabrysia i Oscar podzielili się swoimi marzeniami o zdobyciu w przyszłości tytułu Królowej Podhalan oraz Zbójnika ZPPA.

 

Minister Adam Kwiatkowski, w imieniu Pierwszej Damy RP, podziękował rodzinie Mulica za spotkanie oraz poprosił o przekazanie serdecznych pozdrowień członkom Związku Podhalan w Północnej Ameryce.

Poleć znajomemu