Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 23 czerwca 2021

Pożegnanie śp. prof. Witolda Kieżuna

Pożegnanie śp. prof. Witolda Kieżuna | Minister Adam Kwiatkowski odczytał list Prezydenta RP. Fot. Paweł Supernak/PAP

W środę pożegnano śp. Profesora Witolda Kieżuna. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę reprezentował Sekretarz Stanu w KPRP Minister Adam Kwiatkowski.

 

Zobacz także: Do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. prof. Witolda Kieżuna Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, po której nastąpiło odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas ostatniego pożegnania Minister Adam Kwiatkowski odczytał list Pary Prezydenckiej skierowany do uczestników uroczystości.

 

Jak podkreślili Prezydent RP oraz Pierwsza Dama „po raz ostatni żegnamy tego wybitnego uczonego i gorącego patriotę, bohatera Powstania Warszawskiego, badacza i praktyka zarządzania, wnikliwego krytyka procesu transformacji ustrojowej (…) Jesteśmy przekonani, że śp. Profesor Witold Kieżun pozostanie na zawsze w naszej pamięci i że będziemy stale powracać do Jego wybitnego dorobku, by czerpać z niego mądrość na przyszłość, budując wolną, silną, nowoczesną i bezpieczną Rzeczpospolitą”.

 

Śp. Profesor Witold Kieżun zmarł 12 czerwca br. w wieku 99 lat. Spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Panteonie Żołnierzy Polski Walczącej.

Poleć znajomemu