Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 sierpnia 2021

Łukasz Rzepecki na uroczystości podpisania listu intencyjnego dotyczącego współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej

minister klimatu mówi do mikrofonu, na scenie stoją też minister Czarnek i doradca Rzepecki, w tle logo MEiN i ekran   |   fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki we wtorek uczestniczył w podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej.


W uroczystości wzięli udział: Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.


Doradca przypomniał, że przed szczytem zorganizowanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Młodzieżową Rada Klimatyczną. Był to element prowadzonych przez Prezydenta szerokich konsultacji w zakresie klimatu i ochrony środowiska naturalnego.


Łukasz Rzepecki zaznaczył ponadto, że spotkał się z ponad 160 organizacjami młodzieżowymi, z których wiele poruszało kwestie związane z środowiskiem oraz zrównoważonym rozwojem. Podkreślił, że cieszy się z wielu  pomysłów, które padły podczas konsultacji „Młodzi w Pałacu”, a które potem zostały uwzględnione przez Ministrów i będą wdrażane już od nowego roku szkolnego.


Głównym celem listu intencyjnego dotyczącego współpracy na rzecz edukacji ekologicznej i klimatycznej jest zwiększanie świadomości ekologicznej i klimatycznej młodego pokolenia, a także zainicjowanie kolejnego etapu w dotychczasowej współpracy obu resortów.

 

Poleć znajomemu