Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 lipca 2021

P. Mucha: Na jesieni będziemy gotowi skierować projekty ws. sędziów pokoju do prac parlamentarnych

Paweł Mucha na tle polskich flag

W kwietniu działalność zainaugurował prezydencki zespół ds. sędziów pokoju, na którego czele stanął prof. Piotr Kruszyński, współautor białej księgi i projektu ustawy dla Kukiz'15.

 

Paweł Mucha pytany, na jakim etapie są prace nad projektem ustawy ws. sędziów pokoju, przekazał, że prezydencki zespół jest „w procesie formułowania bloków ustaw”. Jak podkreślił, wprowadzenie i działanie sędziów pokoju obejmuje zmiany w zakresie kodeksu postępowania karnego, kodeksu powstępowania w sprawach o wykroczenia oraz kodeksu postępowania cywilnego.

 

Zobacz także: Powołanie zespołu ds. sędziów pokoju Inauguracyjne posiedzenie zespołu ds. sędziów pokoju z udziałem Prezydenta RP Doradca zaznaczył, że „prace są na bardzo wysokim poziomie zaawansowania”. – Jesteśmy tuż przed kolejnym posiedzeniem zespołu i myślę, że można powiedzieć o tym, że na jesieni tego roku, jeśli będzie taka wola Prezydenta i jego ostateczna akceptacja, będziemy gotowi, aby takie projekty ustaw kierować do prac parlamentarnych – przekazał.

Poleć znajomemu