Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 lipca 2021

Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa zachodniopomorskiego

doradca siedzi przed ekranem komputera, na którym widać uczestników rozmowy   |   Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa zachodniopomorskiego Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa zachodniopomorskiego

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP, rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miejskiej Dębna oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.  Spotkanie online odbyło się w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.


Młodzieżowi Radni podkreślali ogromne wsparcie działań samorządów lokalnych podczas trwania epidemii koronawirusa, które pozwoliło im kontynuować działalność. Młodzi zaznaczali, że starają się brać czynny udział w inicjatywach związanych ze sprawami swoich lokalnych społeczności. Poprzez te działania mają poczucie, że mogą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.


Wśród tematów pojawiły się również sprawy związane z edukacją, które uwidoczniły się w trakcie lockdownu. Ponadto podczas rozmowy z doradcą padł pomysł, żeby wprowadzić dodatkowe zajęcia dla osób chętnych celem nadrobienia braków powstałych w wyniku nauczania zdalnego.


Młodzi ludzie angażują się w wiele szlachetnych inicjatyw tj. akcję sprzątania miast, podczas których zostały sprzątnięte plaże miejskie, parki i okoliczne ścieżki leśne. Młodzieżowi radni ponadto angażują się w pomoc w domach opieki dla dzieci z niepełnosprawnościami, gdzie często pomagają w codziennych czynnościach.
__________
„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu