Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 7 lipca 2021

Młodzi w Pałacu. Przedstawiciele Młodzieżowych Rad województwa podlaskiego w Pałacu Prezydenckim

  |   Przedstawiciele Młodzieżowych Rad województwa podlaskiego w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele Młodzieżowych Rad województwa podlaskiego w Pałacu Prezydenckim Przedstawiciele Młodzieżowych Rad województwa podlaskiego w Pałacu Prezydenckim

Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej Łukasz Rzepecki zaprosił do Pałacu Prezydenckiego członków Młodzieżowej Rady Białegostoku oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. To kolejne spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad w ramach konsultacji „Młodzi w Pałacu”.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska w Pałacu Prezydenckim Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miasta Warszawy Prezydent: Przyszłość jest domeną ludzi młodych Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami województwa lubelskiego Podczas rozmowy dyskutowano nad sposobami przeznaczenia większej ilości środków finansowych na działanie młodzieżowych organizacji społecznych oraz nad kwestią promocji działań Młodzieżowych Rad.

 

Rozmowa dotyczyła również aspektów budowania postaw oraz zachowań społeczeństwa obywatelskiego wśród ludzi młodych oraz kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym  młodzieży podczas epidemii.

 

Podjęto również temat związany z promocją szczepień na koronawirusa wśród młodzieży. Młodzi ludzie proponowali kampanie informacyjne mające na celu akcje promocje w zakresie mediów społecznościowych oraz nagrań wywiadów z wybitnymi specjalistami w dziedzinie epidemiologii.

 

Uczestnicy spotkania podkreślali, że młodzi ludzie mają inne spojrzenie na rzeczywistość i z chęcią zaangażują się w jeszcze większą działalność publiczną, dlatego tak ważne dla nich jest utworzenie Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu