Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 lipca 2021

Młodzi w Pałacu. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska w Pałacu Prezydenckim

  |   Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska w Pałacu Prezydenckim Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska w Pałacu Prezydenckim Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska w Pałacu Prezydenckim

W ramach konsultacji  „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Młodzieżowymi Radami województwa lubelskiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad województwa dolnośląskiego Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielem Strategii Młodzi+ Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miasta Warszawy W trakcie rozmowy poruszono temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w czasie epidemii koronawirusa oraz podczas wychodzenia z izolacji. Młodzi ludzie z wielką aprobatą wyrażali się na temat akcji zainicjowanej przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę – „Usłyszeć Dzieci” mającej na celu zachęcenie dorosłych, by jak najlepiej wpierali dzieci w tym trudnym okresie. Ponadto zaproponowali ogólnokrajową akcję społeczną w szkołach i telewizji mającą na celu poprawę zdrowia psychicznego młodzieży.

 

Młodzi poinformowali również Doradcę o dobrej współpracy z samorządem lokalnym, który wspiera ich w działaniach służących poprawie ich życia w Gdańsku. Wśród tematów pojawiły się również sprawy związane z edukacją czy wykluczeniem cyfrowym młodzieży z mniejszych ośrodków miejskich.

Młodzież opowiedziała też o inicjatywie debat oksfordzkich organizowanych w szkołach, podkreślając ich ogromną rolę w debacie publicznej jako sposobie prowadzenia merytorycznej argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem drugiej strony o odmiennych poglądach.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu