Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 1 lipca 2021

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miasta Warszawy

grupa młodych osób z doradcą stoją w sali chorągwianej w pałacu; w tle wiszą chorągwie i sztandary

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miasta Warszawy

Doradca Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miasta Warszawy. To kolejny etap konsultacji „Młodzi w Pałacu” z przedstawicielami Młodzieżowych Rad miast, powiatów

i województw.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Młodzieżowej Rady Miasta Warszawy, Młodzieżowej Rady Miasta Warszawa-Ursynów oraz Młodzieżowej Rady Miasta Warszawa –Praga Północ.

 

Dyskusja dotyczyła akcji „Szczepimy się” oraz promocji szczepień wśród ludzi młodych, szczególnie z uwzględnieniem mediów społecznościowych. Ponadto Młodzieżowi Radni proponowali, by nauczyciele oraz wychowawcy propagowali szczepienia na godzinach wychowawczych.

 

Młodzi zwracali również uwagę na kwestie związane ze: wsparciem psychologicznym i psychiatrycznym wśród osób młodych w związku z epidemią koronawirusa, radykalizacją języka wypowiedzi oraz walką z fake newsami w Internecie. Wskazywali też problem  przeładowanej podstawy programowej w szkołach.

 

Ponadto podjęto temat ustawy podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dotyczącej młodzieżowych rad mającej na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

__________

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

Poleć znajomemu