Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Kto może założyć swój profil?

To propozycja dla przedstawicieli mediów. Do założenia podstawowego profilu wystarczy podanie imienia i nazwiska oraz redakcji, którą reprezentujecie. Potrzebny będzie też login, hasło i adres e-mail. To jedyne informacje, których podanie jest niezbędne. Możesz jednak także zapamiętać więcej danych. Przydadzą się przy zgłoszeniach do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim.

Jak wygląda rejestracja?

Po zatwierdzeniu formularza na podany adres e-mail wyślemy prośbę o potwierdzenie rejestracji. Należy kliknąć w podany link lub wkleić go do okna przeglądarki i przejść na podany tam adres. Po potwierdzeniu rejestracji Twoje zgłoszenie jest weryfikowane, a założenie profilu potwierdzamy drugim mejlem.

Dlaczego warto założyć swój profil w serwisie prezydent.pl?

Zalogowani dziennikarze mają dostęp do materiałów przeznaczonych dla prasy. Tutaj również umieszczamy przydatne zestawienia i materiały prasowe. Podstawową zaletą posiadania konta w naszym serwisie jest uproszczenie procedury zgłaszania się do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim. Wystarczy raz podać dane przy rejestracji, a zostaną one zapamiętane i automatycznie wyświetlą się w wybranym formularzu dostępnym w dziale „Akredytacje online”. Akredytacja na pojedyncze uroczystości jest więc dużo szybsza i prostsza.

Dlaczego prosimy o podanie danych?

W odróżnieniu od innych instytucji budynki Kancelarii Prezydenta RP podlegają zwiększonym wymogom bezpieczeństwa, a wstęp do nich wymaga spełnienia formalności określanych przez Służbę Ochrony Państwa. Dotyczy to również dziennikarzy, którzy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału i podstawowych danych.

Dlaczego na różne imprezy potrzebne są różne dane?

W zależności od specyfiki wydarzenia SOP potrzebuje różnych danych osobowych. Podstawowymi danymi są zawsze imię i nazwisko, nazwa redakcji i nr legitymacji prasowej. Ich podanie wystarcza do obsługi większości wydarzeń z udziałem Prezydenta RP.

W przypadku wizyt głów innych państw SOP wymaga podania dodatkowo nr PESEL. Z kolei w przypadku wyjazdów zagranicznych potrzebujemy nr paszportu serię lub nr dowodu osobistego.

 

Oprócz tego istnieje również możliwość podania danych kontaktowych oraz rodzaju wykonywanego zajęcia.

Czy dane są bezpieczne?

Tak. Baza danych spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Twoje dane będą wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem. Wszystkie podane informacje możesz w dowolnym momencie modyfikować lub skasować.

Czy muszę zakładać konto?

Nie. Założenie konta jest dobrowolne. Konto ma być dodatkową pomocą. Jego brak w żaden sposób nie utrudnia z nami kontaktu ani nie uniemożliwia akredytacji. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować przejdź do zakładki Kontakt z Biurem Prasowym

Poleć znajomemu

Logowanie dla dziennikarzy

Załóż konto | Nie pamiętam hasła
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31