Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 marca 2014

Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem”

  |   Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem” w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim została uroczyście zainaugurowana w poniedziałek kampania „Tydzień z Internetem”. Jej celem jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii mogą pomóc w poszukiwaniu pracy i planowaniu kariery. W inauguracji wziął udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski.

 

- Kampania ma na celu, aby to wspaniałe narzędzie pozyskiwania, wytwarzania, przekazywania informacji lepiej nam służyło. Chodzi o to, aby młodzież mogła się lepiej uczyć, żeby starsi byli mniej wykluczeni cyfrowo, żeby pokolenie 60+ mogło korzystać z tym samych narządzi, co młodzież - podkreślał minister Michałowski.


- Doświadczenia świata Internetu wskazują, że pewne procesy idą szybciej, ale czy dokładniej, czy lepiej, czy świat Internetu pomaga nam lepiej się zrozumieć czy wręcz przeciwnie? Tego nie wiemy – mówił minister.


Inauguracji kampanii towarzyszyła także dyskusja o roli Internetu w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, w której wziął udział Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król. 
 

Następnie Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec przedstawił wspólny projekt Kancelarii Prezydenta RP i Kancelarii Senatu pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Cyfrowe Archiwa Przełomu 1989-1991”.


„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre Europe, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej.
 

Myśl przewodnia Tygodnia z Internetem 2014 nawiązuje do tematyki inicjatyw Komisji Europejskiej podejmowanych na rzecz zdobywania i rozwijania umiejętności cyfrowych potrzebnych pracownikom w nowoczesnej gospodarce. Główne obszary tematyczne tegorocznej ogólnoeuropejskiej kampanii to:
 

• Tydzień z Internetem - poczuj się pewnie na rynku pracy (Get online for employment): szkolenia informatyczne, testy posiadanych kompetencji cyfrowych, wykorzystanie mediów społecznościowych przez osoby poszukujące pracy.
• Tydzień z Internetem - znajdź pracę w branży ICT (Get online for digital jobs): szukanie pracy w branży ICT, uzyskiwanie certyfikatów ICT.
• Tydzień z Internetem - włącz się w sieć! (Get online for inclusion): umiejętności cyfrowe dla początkujących, podstawy obsługi Internetu dla seniorów, pierwsze kroki w mediach społecznościowych.
 

Instytucje i organizacje, które wezmą udział w Tygodniu z Internetem 2014, będą mogły skorzystać ze scenariuszy spotkań, przygotowanych na potrzeby tegorocznej edycji kampanii. Każdy scenariusz zawiera dokładny opis, jak przeprowadzić spotkanie, materiały pomocnicze (prezentacje, quizy), wskazówki, jak promować wydarzenie oraz gotowe materiały promocyjne (plakat, ulotka, banner internetowy, wzór zaproszenia i informacji prasowej). Czas trwania jednego spotkania to od półtorej do dwóch i pół godzin. Spotkanie można też przeprowadzić według własnego pomysłu.

 

Poleć znajomemu