Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Międzynarodowy Dzień Rodzin 2014

W ramach szerokiego Programu Polityki Rodzinnej „Dobry Klimat dla Rodziny” Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką objęli honorowym patronatem tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin. W dniu 15 maja przypadała 20. rocznica ustanowienia tego święta przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań dla rodzin i w partnerstwie z rodzinami.


Od początku maja do końca czerwca, za pośrednictwem strony internetowej, zbieraliśmy zgłoszenia o organizowanych przez Państwa, w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin, przedsięwzięciach. W tym okresie wpłynęło do nas około 300 wniosków. Ponad 250 inicjatyw zostało objętych Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.


Wśród zgłoszonych przedsięwzięć, dominowały pikniki rodzinne połączone z zajęciami promującymi aktywne spędzanie czasu wolnego z dziećmi. Przeważająca część wydarzeń organizowana była przez samorządy lokalne, ale nie zabrakło również inicjatyw podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a także osoby i firmy prywatne. Pojawiło się kilka inicjatyw o charakterze regionalnym, przygotowanych przez samorządy gminne i wojewódzkie. Szczegółowe informacje o wszystkich przedsięwzięciach organizowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin i objętych Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej prezentujemy w dziale Uczestnicy akcji. W dwóch wydarzeniach, w Opolu i Lublinie, uczestniczyła Para Prezydencka.


Obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin to okazja do przypomnienia, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami. Mamy nadzieję, że wydarzenia i inicjatywy, które towarzyszyły obchodom, były czasem wspólnej radości rodzin i wspólnego budowania dobrego klimatu dla rodzin w Polsce.

 

Zaproszenie Pary Prezydenckiej do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Rodzin.

 

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31