Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Laureaci Konkursu

Laureat w kategorii do 49 pracowników:

VERMICULITE POLAND Firma produkcyjna Diana Kuprianow

Liczba pracowników ogółem: 7
Liczba pracowników mających dzieci do lat 14: 6

W firmie Vermiculite Poland istotna jest profesjonalna realizacja zadań, a nie sztywne godziny pracy, dlatego też pracownicy mogą korzystać z ruchomego czasu pracy, a w sytuacjach, kiedy nie mogą zapewnić dziecku opieki, mają możliwość wykonywania obowiązków służbowych z maluchem na terenie firmy, gdzie zapewnia się miejsce do zabawy lub odrabiania lekcji. W razie potrzeby pozostania z dzieckiem w domu, pracownik może wykonywać swoją pracę zdalnie. W ramach uzupełnienia wyprawki szkolnej, pracownicy-rodzice korzystają ze wsparcia materialnego. Okazją do podkreślenia wartości rodzinnych są urodziny dzieci pracowników. Firma przekazuje im drobne upominki, dostosowane do zainteresowań i wieku dziecka. Pracownicy firmy uczestniczą w piknikach rodzinnych oraz innych imprezach firmowych. „Rodzina Vermiculite Poland” to nazwa katalogu na wspólnym dysku sieciowym, gdzie zamieszczają oni relacje z tych spotkań oraz dzielą się wydarzeniami z życia swoich rodzin. Firma wspiera też udział pracowników w akcjach charytatywnych połączonych z aktywnością i rekreacją.


Laureat w kategorii od 50 do 249 pracowników:

WESSLING Polska sp. z o.o.

Liczba pracowników ogółem: 65
Liczba pracowników mających dzieci do lat 14: 19

Pracodawca zachęca mężczyzn do korzystania z urlopu ojcowskiego poprzez kampanię informującą o przysługującym urlopie oraz zaletach budowania relacji z dzieckiem, a przyszłe mamy i ojcowie mogą skorzystać z zajęć w prywatnej szkole rodzenia. Pracownicy angażują się w edukację przedszkolaków, prowadząc zajęcia w ramach stworzonego przez firmę programu „Piramida Żywienia”. Interesującym projektem jest również „Noc Naukowców”, będąca okazją do udziału dzieci w doświadczeniach chemicznych przeprowadzanych przez rodziców. Dla ułatwienia pracownikom godzenia obowiązków zawodowych z życiem osobistym, na siedzibę firmy został wybrany budynek, w którym mieści się przedszkole.
Pracownicy korzystają ze skróconego czasu pracy, ruchomych godzin pracy, pracy w domu oraz równoważnego czasu pracy. Mogą oni rozpocząć pracę pomiędzy godz. 7.00 a 12.00 lub pracować w systemie dwuzmianowym (od 7.00 do 15.00 albo od 12.00 do 20.00).
Dostrzegając, jak ważne jest godzenie życia zawodowego i rodzinnego, firma umożliwia pracownikom udział w szkoleniach dotyczących zachowania równowagi pomiędzy tymi sferami życia.

Laureat w kategorii od 250 pracowników:

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Liczba pracowników ogółem: 571
Liczba pracowników mających dzieci do lat 14: 176

Podstawową wartością firmy jest rodzinna atmosfera. Przyszli ojcowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach „Tatą być”, poświęconym roli ojca w rodzinie. Dzięki komunikacji z pracownikami, wspólnie wypracowywane są rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nich oraz ich rodzin. W indywidualnych rozmowach z przyszłymi mamami ustalane są komfortowe rozwiązania współpracy w trakcie ciąży.
Pracownicy mają do wyboru wachlarz warsztatów z różnych obszarów: chustowanie niemowląt, zabawy z dziećmi, zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku, adaptacja przedszkolna, bajkoterapia, rozwój mowy czyli „logopedia dla rodziców”, żywienie dzieci, bezpieczeństwo na drodze i w sieci.
W firmie obowiązuje polityka „otwartych drzwi” – w siedzibie firmy na rodziców i ich pociechy czekają dwa pokoje wypoczynkowe z zabawkami, przyborami do rysowania, zestawem bajek, audiobooków i książek, gdzie dzieci mogą towarzyszyć rodzicom w pracy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Tworząc harmonogramy czasu pracy, przełożeni uwzględniają – na ile pozwala na to organizacja pracy firmy – potrzeby oraz sytuację rodzinną pracowników. Na wniosek pracownika ustalany jest indywidualny rozkład czasu pracy. Pracownicy, w zależności od charakteru pracy, rozliczani są z zadań, a nie czasu pracy. Kobieta będąca w ciąży może liczyć na skrócenie czasu pracy do 4 godzin dziennie, przy zachowaniu prawa do pełnego wynagrodzenia.
Pomieszczenia firmy są przystosowane do przewinięcia i wykąpania dziecka. Ponadto do dyspozycji pracowników jest mobilny stolik z zestawem narzędzi plastycznych i zabawkami, który można ustawić bezpośrednio przy stanowisku pracy.

NUTRICIA (Nutricia Polska sp. z o.o., Nutricia Zakłady Produkcyjne sp. z o.o.)

Liczba pracowników ogółem: 1127
Liczba pracowników mających dzieci do lat 14: 1122

Firma zapewnia kobietom specjalistyczną opiekę lekarską, dostęp do szkoły rodzenia oraz opieki okołoporodowej, dofinansowuje poród rodzinny z udziałem osoby wskazanej przez pracownicę, pomaga w uzyskaniu miejsca w szpitalu i pokrywa koszt porodu w sali o podwyższonym standardzie, pobytu w sali poporodowej oraz znieczulenia. Kadra kierownicza prowadzi z rodzicami stały partnerski dialog, w oparciu o program skierowany do Rodziców – „Mamy dla Mamy i całej Rodziny”. W ramach programu, obecni i przyszli rodzice informowani są o przysługujących im prawach i możliwościach tworzonych przez firmę.
W zakładach produkcyjnych organizowane są festyny rodzinne oraz imprezy okolicznościowe dla dzieci. Pracownicy wraz z rodzinami korzystają z kart na zajęcia sportowe.
Pracownicy nieliniowi mają możliwość rozpoczynania pracy pomiędzy godz. 7.00 a 10.00, a kończenia pomiędzy godz. 15.00 a 18.00, co pozwala na dopasowanie czasu pracy do okresu, w którym dziecko przebywa w żłobku, przedszkolu czy szkole. Ponadto, jeżeli pozwala na to rodzaj wykonywanych obowiązków, możliwe jest wykonywanie pracy z domu, po uzgodnieniu z przełożonym. Firma umożliwia pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy, co ułatwia pracownikom wypełnianie obowiązków rodzinnych. Na stanowiskach produkcyjnych, gdzie praca odbywa się w systemie zmianowym, przełożony – ustalając plan pracy – uwzględnia sytuację rodzinną pracowników.
Pracodawca gwarantuje dofinansowanie do żłobka lub przedszkola w wysokości zależnej od poziomu wynagrodzenia, umożliwia przebywanie dzieci w siedzibie firmy i zapewnia przewijaki dla maluchów.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31