Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Biznes dla rodziny - rodzina dla biznesu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski zachęca wszystkich przedsiębiorców do włączenia się we współpracę z samorządami lokalnymi w realizowaniu Kart Dużych Rodzin.


Karty Dużych Rodzin to nowa rzeczywistość w naszym kraju. Obserwujemy jej dynamiczny rozwój. Coraz więcej samorządów wprowadza karty próbując aktywizować rodziny wielodzietne, ale także szukać nowych impulsów do rozwoju społeczności lokalnych, w tym biznesu. Obecnie działa już ponad 220 kart w całym kraju. Zaangażowanie biznesu pozwala poprzez system ulg i zniżek wyrównywać szanse dzieci z rodzin wielodzietnych w dostępie do dóbr i usług, a także stanowi ważny element zaangażowania firmy na rzecz społeczności lokalnej.


Prócz oczywistego wydźwięku społecznego, angażowanie się przedsiębiorców w Karty Dużych Rodzin należy postrzegać jako element rozwoju ich firm. Dzięki temu zaangażowaniu firmy budują wieloletnie relacje z klientami. Włączenie w programy skierowane do dużych rodzin może być także sposobem wyróżnienia swojej oferty poprzez działania społecznie odpowiedzialne.


Strategia budowania społecznej odpowiedzialności biznesu w oparciu o partnerstwa z samorządami oraz organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz dużych rodzin może pozwolić na osiągnięcie korzyści zarówno po stronie rodzin wielodzietnych jak i samych firm. Współdziałanie pozwala często na wymianę doświadczeń, możliwość spojrzenia z innej perspektywy na sprawy społeczności lokalnej ale także funkcjonowania w niej danej firmy. Z pewnością zaufanie do firm zaangażowanych w KDR jest dużo większe.


Ponieważ włączenie do programu nie wymaga nakładów finansowych lub pozafinansowych ze strony partnerów biznesowych (partnerzy nie ponoszą kosztów z racji udziału w programie także podatkowych, licencyjnych, marketingowych), zaangażowanie w pomoc i wsparcie rodzin wielodzietnych to sytuacja typu „win-win” – wszystkie strony mogą tylko zyskać.


Jak włączyć się w program KDR
Firmy i instytucje najczęściej są włączane w program na postawie porozumień między samorządem (urząd gminy, starostwo powiatowe, urząd marszałkowski lub jednostki im podległe) a przedstawicielem firmy upoważnionym do jej reprezentowania.
 

Krok 1
Określenie w ramach firmy, jakiego rodzaju zniżki, rabaty jest w stanie firma zaoferować rodzinom. Istotne jest, aby nie były to te same rabaty, które są ogólnodostępne.
 

Krok 2
Określenie, jaki zasięg będą miały oferowane zniżki. Mogą one obejmować jedną gminę (w ramach karty samorządu gminnego), powiat, województwo czy kraj. Istnieje także możliwość – szczególnie dla firm posiadających sklepy, usługi online – przystąpienia do kilku partnerstw w różnych miejscach Polski.
 

Krok 3
Identyfikacja operatora programu i przesłanie informacji o zamiarze przystąpienia do programu. Dobrym źródłem poszukiwania samorządów zaangażowanych w KDR jest strona www.prezydent.pl lub strony lokalnych samorządów.
 

Krok 4
Ustalenie zasad współpracy (zniżki – wielkość, zakres, sposób promocji, identyfikacji itp.) i podpisanie porozumienia.
 

Szczegółowe informacje na temat Kart Dużych Rodzin i współpracy z samorządami znajdują się w informatorze, który dostępny jest do pobrania poniżej. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Poleć znajomemu
pn wt śr czw pt so nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31