Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 sierpnia 2015

Barack Obama dziękuje prezydentowi Komorowskiemu

Prezydent USA Barack Obama w specjalnym liście podziękował Bronisławowi Komorowskiemu za pełnioną służbę na urzędzie Prezydenta RP, a także za zaangażowanie na rzecz wzmacniania, już i tak silnych, więzów przyjaźni i bezpieczeństwa pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi.

 

Amerykański przywódca podziękował również Bronisławowi Komorowskiemu

za wysiłki na rzecz demokratycznej, niepodzielnej, wolnej i pokojowej Europy, a także osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy.

 

Barack Obama wspominając wizytę w Polsce w czerwcu 2014 r. zaznaczył, że był pod ogromnym wrażeniem dynamizmu i energii Polski oraz narodu polskiego. Podkreślił, że Polska jest rzeczywistym liderem i wzorem w regionie, również w kwestii promowania podzielanych przez USA wartości wolności i demokracji, jest także lojalnym sojusznikiem w NATO oraz niestrudzonym orędownikiem europejskiego pokoju i bezpieczeństwa.

 

- Więzi pomiędzy naszymi narodami są niezłomne i ukształtowane dzięki naszym trwałym transatlantyckim ideałom i partnerstwu. Jestem w pełni przekonany, że pozostanie Pan oddanym orędownikiem polskiej sprawy i będzie Pan wzmacniał więzi pomiędzy naszymi krajami - napisał Barack Obama do Bronisława Komorowskiego.

Poleć znajomemu