Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 czerwca 2015

Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim

  |   Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim Dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim

W niedzielę Pałac Prezydencki został otwarty dla zwiedzających. Wszyscy chętni mogą obejrzeć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości Prezydent RP.

 

Zwiedzającym zostały udostępnione m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała, Sień Wielka oraz Sala Chorągwiana, gdzie prezentowane są repliki historycznych chorągwi polskich od Grunwaldu do „Solidarności” oraz kopie Konstytucji 3 Maja i Konstytucji dla Europy Wojciecha Jastrzębowskiego. Miłośnicy sztuki mogli obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności. Można było także zwiedzić salę, w której prezentowane jest malarstwo Jerzego Nowosielskiego.

 

Kolejny dzień otwarty w Pałacu Prezydenckim planowany jest na niedzielę 28 czerwca br.

 

 

Poleć znajomemu