Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 18 czerwca 2015

Prezydent odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej"

  |   Prezydent odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej" Prezydent odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej" Prezydent odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej" Prezydent odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej"

Za konsekwencję Tadeusza Mazowieckiego i za przyzwoitość Władysława Bartoszewskiego – w czwartek po południu Bronisław Komorowski odebrał w redakcji "Gazety Wyborczej" tytuł Człowieka Roku 2014.

 

„Za to że starał się łączyć Polaków, że przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm. Za to, że jako marszałek i prezydent zapewnił ład konstytucyjny, a w chwilach kryzysu chłodził rozpalone głowy” – głosi uzasadnienie.

 

Wręczając prezydentowi dyplom i mapę Polski z 1715 roku, redaktor naczelny „Gazety” Adam Michnik podkreślił, że historycy z pewnością wysoko ocenią czas prezydentury Bronisława Komorowskiego.

 

Patrząc na mapę prezydent stwierdził, że zawsze jako konserwatysta marzył o Polsce wielkiej, i wielkości Polaków. - Jednak wielkość moim zdaniem to nie tylko rozległe granice, potęga militarna, wzrost gospodarczy, który oby trwał jak najdłużej. To także otwartość, wola przyciągania, a nie odpychania, szukanie tego, co łączy, a nie dzieli - podkreślił prezydent.

 

Poleć znajomemu