Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 11 czerwca 2015

Prezydent RP i szef MSZ Ukrainy m.in. o konflikcie ukraińsko-rosyjskim

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy

Sytuacja na Ukrainie i sposoby rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego były głównymi tematami czwartkowej rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego i ministra spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkina.

 

Rozmowa Bronisława Komorowskiego i Pawło Klimkina dotyczyła relacji dwustronnych, sytuacji na Ukrainie i sposobu rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego.

 

Klimkin podkreślił szczególny charakter relacji polsko-ukraińskich i znaczenie polskiego głosu w sprawach ukraińskich na arenie międzynarodowej. Szef ukraińskiej dyplomacji podziękował prezydentowi Komorowskiemu za wsparcie Polski dla Ukrainy w ostatnich latach i wyraził nadzieję na kontynuację tej polityki w przyszłości.

 

Pod przewodnictwem szefów dyplomacji Polski i Ukrainy odbyły się w czwartek w Warszawie konsultacje kierownictw Ministerstw Spraw Zagranicznych obu krajów. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu