Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 11 czerwca 2015

W Belwederze o NATO oraz bezpieczeństwie w Europie Środkowej

  |   Spotkanie Prezydenta RP z politykiem Partii Republikańskiej Jebem Bushem Spotkanie Prezydenta RP z politykiem Partii Republikańskiej Jebem Bushem Spotkanie Prezydenta RP z politykiem Partii Republikańskiej Jebem Bushem Spotkanie Prezydenta RP z politykiem Partii Republikańskiej Jebem Bushem

O współpracy transatlantyckiej, NATO i bezpieczeństwie w Europie Środkowej rozmawiali w czwartek prezydent Bronisław Komorowski i były gubernator Florydy, polityk Partii Republikańskiej John Ellis "Jeb" Bush.

 

Bronisław Komorowski i Bush spotkali się w czwartek w Belwederze.

 

Jak powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski, tematem rozmowy były m.in. stosunki polsko-amerykańskie, współpraca transatlantycka, kryzys na Ukrainie i kwestie bezpieczeństwa w regionie, "w tym amerykańska obecność w tej części oraz konieczność pełnej implementacji postanowień szczytu NATO w Newport i wzmocnienia flanki wschodniej Sojuszu".

 

Bush w czerwcu ma ogłosić start w wyścigu o nominację Republikanów w amerykańskich wyborach prezydenckich w 2016 r. Polska jest ostatnim przystankiem w europejskiej podróży Jeba Busha - syna i brata dwóch byłych prezydentów USA; wcześniej amerykański polityk odwiedził Niemcy i Estonię. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu