Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 maja 2015

Ustawa krajobrazowa – podpisana

  |   Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej Uroczystość podpisania ustawy krajobrazowej

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. - Od nas zależy, czy zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę, ładniejsze gminy i miasta, czy uporządkujemy trudną, żywiołowo rozwijające się zjawisko powstających wszędzie reklam – zaznaczył.


Ustawa była prezydencką inicjatywą. Uroczystość podpisania odbyła się w piątek przed południem na terenie Warszawskiej Stacji Filtrów.

 

- Cieszę się, że mogłem podpisać ustawę w tak pięknym miejscu, z pięknymi widokami. To miejsce świadczy o tym, że może być ładnie i powinno być ładnie. Powinniśmy dbać o walory estetyczne i o ład przestrzenny – przekonywał Bronisław Komorowski.


Wskazywał, że – jak wynika z badań – ogromna część Polaków wykazuje zainteresowanie i wrażliwość na to, czy mieszka, żyje w przestrzeni ładnej czy brzydkiej.


Prezydent powiedział, że ustawa ma na celu pomóc samorządom w uporządkowaniu wielu kwestii trudnych, także w zakresie reklam. Zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużo więcej reklam niż np. Paryż. – To samo w sobie powinno stanowić ostrzeżenie i zachętę, aby to zjawisko nie tyle likwidować, ale uporządkować – podkreślił.


Bronisław Komorowski zapowiedział, że chciałby, aby kolejne lata prezydentury oznaczały położenie jeszcze mocniejszego akcentu na kwestie ładu przestrzennego, estetyki.


Zobacz także: Projekt ustawy o wzmocnieniu narzędzi ochrony krajobrazu W uroczystości wzięli udział Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki, ministrowie, a także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Poleć znajomemu