Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 maja 2015

Zwiedzanie Belwederu z prezydentem

  |   Prezydent Bronisław Komorowski złożył kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze Prezydent oprowadził młodzież po pokojach Marszałka Piłsudskiego w Belwederze

Z okazji przypadającej we wtorek 80. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego Prezydent RP Bronisław Komorowski złożył rano wieniec przed pomnikiem Marszałka w Alejach Ujazdowskich obok Belwederu w Warszawie. Prezydentowi towarzyszył szef BBN Stanisław Koziej.

 

Po złożeniu kwiatów Bronisław Komorowski rozmawiał z grupą młodzieży, która przyjechała na wycieczkę. Prezydent zaprosił młodych ludzi do Belwederu i oprowadził ich po miejscach związanych z marszałkiem. W tych wnętrzach znajduje się wiele autentycznych pamiątek po Józefie Piłsudskim oraz przedmiotów oddających ducha tamtych czasów.

 

Marszałek Józef Piłsudski, naczelnik państwa polskiego, wódz armii i pierwszy marszałek Polski zmarł 12 maja 1935 roku w Belwederze o godz. 20.45. 15 maja trumnę z ciałem Piłsudskiego przewieziono na lawecie do katedry św. Jana, gdzie ostatni hołd oddały mu tłumy warszawiaków.

Poleć znajomemu