Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 6 maja 2015

"Dziecko jest źródłem szczęścia w każdej rodzinie"

  |   Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian" Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian" Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian" Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian" Spotkanie Prezydenta RP z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian"

Powinniśmy się cieszyć każdym urodzonym w Polsce dzieckiem – podkreślał prezydent Bronisław Komorowski, który w środę rano spotkał się z rodzinami ze Stowarzyszenia "Nasz Bocian", zajmującego się tematyką niepłodności i adopcji.


- Dziecko jest źródłem szczęścia w każdej rodzinie – mówił na briefingu w Belwederze. Zdaniem prezydenta powinniśmy starać się budować klimat nie tylko akceptacji dla dzieci, które przychodzą na świat w wyniku zastosowania metody in vitro. Zaznaczył, że metoda rozwiązuje dramatyczne problemy par, które nie mogą mieć dzieci na innej drodze.
 

- To problem zbudowania w nas samych nie tylko akceptacji, ale też woli współuczestniczenia w szczęściu tych par – ocenił.
 

- Te rodziny mają prawo do szczęścia, rozumianego jako powołanie życia, dziecka – podkreślił Bronisław Komorowski dodając, że powinniśmy się cieszyć każdym urodzonym w Polsce dzieckiem.


Prezydent dziękował Stowarzyszeniu „Nasz Bocian” za wkład, wysiłek i przykład własny, który owocuje stopniowym narastaniem nie tylko akceptacji społecznej, ale również woli uczestniczenia w radości. – Jest z czego się cieszyć – podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Przewodnicząca stowarzyszenia Anna Krawczak zwróciła uwagę, że niektórzy politycy mówią o in vitro jako o metodzie niemoralnej i niegodziwej, ale "ta metoda przynosi szczęście i życie dla rodzin, w których inaczej dzieci by nie było". Dodała, że stowarzyszenie kontaktuje się z dużą liczbą par, które zwracają uwagę, iż bez refundacji nie skorzystałyby z metody in vitro. - To, co się stało, to był kamień milowy w Polsce - zaznaczyła.

(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu