Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 maja 2015

Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości

  |   Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał Borysa Budkę w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Sprawiedliwości. Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek po południu w Pałacu Prezydenckim nowy minister złożył przysięgę.

 

- Zawsze jest czas na dobrą pracę. Jestem pewien, że i tym razem zmiana na stanowisku ministra sprawiedliwości nie będzie oznaczała zatrzymania prac, tylko ich intensyfikację - powiedział Bronisław Komorowski.

 

Życzył ministrowi, premier i całemu rządowi, aby nowy minister sprawiedliwości osiągnął realne sukcesy na drodze dokończenia prac, które tego wymagają.  Zwrócił uwagę, że chciałby, aby udało się przeprowadzić w parlamencie ustawę o bezpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Ocenił, że to kwestia niesłychanie istotna.  -  Życzę tutaj konsekwencji i dążenia do finału, jeśli chodzi o tę ustawę i deklaruję swoje wsparcie - zapewnił.

 

W uroczystości uczestniczyli Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wraz z ministrami w KPRP oraz doradcami prezydenta, Szef BBN Stanisław Koziej, a także premier Ewa Kopacz z ministrami.

Zgodnie z Konstytucją, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, dokonuje zmian w składzie Rady Ministrów.
 

Poleć znajomemu