Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 kwietnia 2015

"Główna część obchodów zakończenia II wojny światowej - 7 maja"

Prezydent Bronisław Komorowski po wystąpieniu szefa MSZ w Sejmie

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że główna część obchodów zakończenia II wojny światowej odbędzie się 7 maja. Prezydenci i inni przedstawiciele państw Europy wezmą udział w dyskusji, potem w uroczystościach na Westerplatte.

Dziennikarze pytali prezydenta o przygotowania do obchodów. - Przygotowania idą bardzo dobrze - powiedział Bronisław Komorowski. - Główna część będzie 7 maja - apogeum będzie panel z udziałem prezydentów i innych przedstawicieli państw europejskich, którzy będą dokonywali też pewnego podsumowania, refleksji w ich własnych państwach, społeczeństwach, co dla nich i dla Europy oznaczało zakończenie II wojny światowej; wcześniej będzie panel historyków - mówił prezydent, który w czwartek w Sejmie przysłuchiwał się wystąpieniu szefa MSZ Grzegorza Schetyny.

Bronisław Komorowski powiedział też, że momentem uroczystym, zwieńczającym odchody zakończenia wojny, będą uroczystości przy Pomniku Obrońców Westerplatte. - Bo trudno zrozumieć zakończenie wojny, nie pamiętając o jej rozpoczęciu - dodał.

Nie ujawnił, kto weźmie udział w uroczystościach. - Jeszcze trwają rozmowy, w odpowiednim momencie poinformujemy - dodał. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu