Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 kwietnia 2015

Prezydent: Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II

  |   Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II Spotkanie ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" to żywy pomnik papieża Polaka - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowego spotkania ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

 
W 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II prezydent wraz z małżonką Anną spotkali się w Belwederze ze stypendystami Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
 
- Staramy się w sposób radosny wracać do wspomnień z bolesnego wydarzenia, jakim była śmierć Jana Pawła II 10 lat temu - powiedział Bronisław Komorowski podczas spotkania. Szukamy - jak podkreślił - wszystkiego dobrego, co może płynąć z tego doświadczenia.
 
Zastanawiamy się również - dodał prezydent - na ile dzieło życia Jana Pawła II jest dziełem w dalszym ciągu trwałym i żywym. - Zastanawiamy się, co można zrobić, by dzieło życia papieża Polaka było trwałe - zaznaczył. Jak zauważył, dzieło papieża żyje m.in. w jego encyklikach, w jego modlitwach, wystąpieniach, ale jedną z najpiękniejszych form żywotności dzieła, są dzieła wymierzone w przyszłość.
 
- Stypendyści z Centrum Myśli Jana Pawła II i fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to żywy pomnik Jana Pawła II, wymierzony w przyszłość - podkreślił prezydent. Stypendia - dodał - to przykład wspierania tych, którzy mają ambicję, chcą lepszego, ciekawszego życia i chcą zdobywać kolejne etapy mądrości i wiedzy, a jednocześnie chcą zachować pamięć o świecie wartości, który nas kształtował, kształtuje i będzie kształtował przez najbliższe tysiąc lat.
 
Jak zaznaczył prezydent, stypendyści żywą myśl Jana Pawła II zmieniają w żywe przedsięwzięcie.
 

 
Centrum Myśli Jana Pawła II to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy powołana w 2005 r. decyzją Rady m.st. Warszawy. Działalność rozpoczęło 1 kwietnia 2006 roku. Do zadań Centrum należy badanie, dokumentowanie i upowszechnianie nauczania Jana Pawła II.
 
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana do życia w 2000 roku jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania papieża Jana Pawła II. (PAP)
Poleć znajomemu