Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 marca 2015

Prezydent: WOŚP jest cząstką polskiej wolności

  |   Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej Podsumowanie 23. Finału WOŚP z udziałem Pary Prezydenckiej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest cząstką polskiej wolności i to jedna z najpiękniejszych części – podkreślał prezydent Bronisław Komorowski dziękując Jerzemu Owsiakowi, jego żonie, fundacji, wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom.


W Pałacu Prezydenckim odbyło się w środę spotkanie podsumowujące 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczestniczył w nim Prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak oraz wolontariusze. Gości powitał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. W spotkaniu wzięła też udział małżonka prezydenta.


- To miła okazja do podziękowań. Chcę w imieniu całej Polski podziękować wam wszystkim. Pragnę podziękować Jurkowi Owsiakowi, jego żonie, całej fundacji, 120 tysiącom wolontariuszy oraz wszystkim osobom, które wrzucały do skarbonek WOŚP choćby symboliczną złotówkę – podkreślał prezydent.


- Myślę, że macie wszyscy ogromną satysfakcję z tego, że reprezentujecie i zasłużyliście na wdzięczność Polski dobrych, radosnych uczuć, Polski dobrych, radosnych emocji. Bo przecież w tym wszystkim, co robicie jest wiele dobrych emocji - mówił. Przyznał też, że niektórzy krytykują WOŚP. – Ale jestem pewien, że Polska radosnych, dobrych uczuć jest Polską o wiele większą, o wiele ważniejszą. To jest ta Polska, którą staramy się budować – zaznaczył prezydent.


Zobacz także: Prezydenci Polski i Niemiec na Przystanku Woodstock Bronisław Komorowski wspominał wspólną z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem wizytę na otwarciu 18. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. – Byłem szczęśliwym prezydentem szczęśliwego kraju, kiedy razem z prezydentem Niemiec mogłem być na Przystanku Woodstock i wiedzieć, i słyszeć setki tysięcy ludzi, którzy chcieli się bawić w imię robienia rzeczy dobrych dla innych. Ale byłem szczęśliwym prezydentem, słysząc także opinię mojego ważnego gościa – wspominał. Jak dodał, był dumny z tego, że inni docenili niebywałą specyfikę polskiej wolności.


- Kochani, ta flaga – jak ona popłynęła, to mnie serce prawie wyskoczyło. Ale widziałem, że zrobiło to niebywałe wrażenie także na prezydencie Niemiec – wspomniał rozwijaną wówczas na woodstockowym polu ogromną polską flagę.


- To ja wam serdecznie dziękuję za waszą pracę, za wasz entuzjazm, za waszą radość i umiejętność pracowania dla innych – powiedział Bronisław Komorowski.


Podczas spotkania Jerzy Owsiak opowiadał o działaniach WOŚP, jej dokonaniach. Zostały zaprezentowane także filmy o finale Orkiestry, wyposażeniu, jakie jest kupowane dzięki zebranym środkom, a także o Przystanku Woodstock.
 

Prezydent przekazał na licytację 23. Finału WOŚP przejazd odrestaurowanym pojazdem - Cadillac 355D, sprowadzonym do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zobacz także: Odrestaurowana limuzyna Marszałka Piłsudskiego
 

Limuzynę będzie można do końca tygodnia oglądać przed Pałacem Prezydenckim obok pomnika księcia Józefa Poniatowskiego na Krakowskim Przedmieściu.
 

Tegoroczny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
 

Poleć znajomemu