Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 marca 2015

Z premierem Francji o obronności i sytuacji na Ukrainie

  |   Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji Spotkanie prezydenta Komorowskiego z premierem Francji

O perspektywie rozwoju stosunków polsko-francuskich, w tym współpracy przemysłów obronnych, oraz o sytuacji na Ukrainie rozmawiali w czwartek prezydent Bronisław Komorowski z premierem Francji Manuelem Vallsem.

 

Bronisław Komorowski przyjął szefa francuskiego rządu w czwartek po południu w Belwederze. Tematem rozmowy była m.in. perspektywa rozwoju stosunków polsko-francuskich, w tym współpraca przemysłów obronnych. Obaj podkreślili znaczenie współdziałania w ramach Trójkąta Weimarskiego.

 

Bronisław Komorowski i Manuel Valls dyskutowali ponadto o sytuacji na Ukrainie oraz polityce wobec Rosji w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainie. Omówiono też rosnące zagrożenie terroryzmem w Europie i podkreślono konieczność utrzymania europejskiej jedności w obliczu tych wyzwań.

 

Bronisław Komorowski i Manuel Valls potwierdzili w rozmowie konieczność współpracy na rzecz umocnienia wspólnej europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony oraz podkreślili znaczenie działań sojuszniczych zmierzających do wzmocnienia NATO.
 

Poleć znajomemu