Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 marca 2015

"Gratuluję pięknych efektów talentu i pracy"

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody Spotkanie Pary Prezydenckiej ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody

Chcemy podziękować, ale także pogratulować pięknych, wspaniałych efektów talentu, wysiłku i pracy oraz wszelkich zabiegów, aby polski film rozsławić, pokazać jego ciekawe oblicze, jego wielkość – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski na spotkaniu ze zdobywcami Oscara i nominowanymi do nagrody.


Bronisław Komorowski ocenił, że wielkość polskiego filmu jest przywracana m.in. za przyczyną mądrej decyzji o powołaniu ważnej instytucji kultury w Polsce, jaką jest Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jak dodał, to mądre narzędzie, choć tworzone z pewnym ryzykiem. - Opłaca się podejmować mądre decyzje czasami obarczone pewnym ryzykiem, bo przecież widać znakomite efekty, takie jak pokazanie światu ciekawego polskiego kina, a także osiągnięcie tak poważnego sukcesu – powiedział.

 

Zobacz także: "Oscar dla »Idy« źródłem satysfakcji dla wszystkich Polaków" Bronisław Komorowski z małżonką spotkali się w poniedziałek w Belwederze z twórcami filmu „Ida”, który został uhonorowany nagrodą Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" oraz filmowcami wyróżnionymi nominacjami w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny”.

 

 

Jak zaznaczył prezydent, filmy nominowane oraz laureat są dowodem na to, że polskie kino dobrze istnieje na świecie. - Jestem przekonany, że będzie istniało coraz lepiej - podkreślił. Zachęcał też do dalszych wysiłków na rzecz wzmocnienia pozycji polskiego kina.
 

- Dobre filmy poznaje się po tym, że wywołują dyskusje – mówił prezydent, dziękując, że twórczość filmowców i ich sukcesy są zaczynem mądrej dyskusji oraz szansą na pogłębioną refleksję nad różnymi aspektami naszego życia.
 

Reżyser „Idy” Paweł Pawlikowski dziękując za zaproszenie przekonywał do obejrzenia filmu „Ida”. - Proszę bardziej ten film oglądać, a mniej dyskutować. Bo na ten film niewiele osób poszło w Polsce, a wszyscy mieli jakąś opinię na jego temat – mówił.
 

- Dziękuję bardzo, panie prezydencie, jestem wzruszony. Dziękuję wam ekipo, PISF i wszystkim, którzy się do tego filmu przyczynili – powiedział Paweł Pawlikowski.

 

 

Poleć znajomemu