Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 24 lutego 2015

Pomnik ofiar katastrofy 60 m od Krakowskiego Przedmieścia

  |   Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP Briefing prasowy Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Władze Warszawy przedstawiły lokalizację, gdzie mógłby stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformował Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki. To róg ul. Trębackiej i Focha, 60 m od Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Lokalizacja została ona zaakceptowana przez przedstawicieli rodzin. Prezydent Warszawy zaproponuje tę lokalizację Radzie Miasta.


Zobacz także: Inicjatywa rodzin ws. pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej – sygnatariuszami apelu w sprawie budowy pomnika ofiar tej katastrofy.
 

- Efektem spotkania jest wspólne uzgodnienie biorących w nim udział rodzin o prośbie do pana prezydenta, aby prezydent dalej podjął inicjatywę, która skierowana byłaby do władz Warszawy, aby w procesie zgodnym z prawem miejscowym władze Warszawy podjęły uchwały o lokalizacji w centrum stolicy pomnika, który by upamiętniał wszystkie ofiary - powiedział minister Rybicki na briefingu po spotkaniu.

 

Dziękował w imieniu Bronisława Komorowskiego władzom Warszawy, że zechciały podjąć trud i przedstawiły lokalizację sygnatariuszom listu do prezydenta.
 

Minister Rybicki wskazywał, że zaproszenie na wtorkowe spotkanie skierowane było do sygnatariuszy listu do Bronisława Komorowskiego. - Rodziny będące dzisiaj na spotkaniu u pana prezydenta przekształciły się w komitet wsparcia idei budowy pomnika i do tej inicjatywy będą zaproszone wszystkie rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformował.


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która również wzięła udział w spotkaniu powiedziała, że została wybrana lokalizacja – róg ul. Trębackiej i Focha. - Zaproponuje tę lokalizację Radzie Warszawy – zapowiedziała. Jak dodała, lokalizacja została zaakceptowana przez te rodziny, które były sygnatariuszami listu do Prezydenta RP.
 

Poleć znajomemu