Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 23 lutego 2015

Prezydent: Staż to jest szansa

  |   Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” Uroczysta inauguracja 20. edycji Konkursu „Grasz o staż”

Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystej inauguracji 20. edycji Konkursu „Grasz o staż” podkreślał, że idea stażu wymaga ciągłej dbałości, wzbogacania i szukania rozwiązań. - Warto cały czas ten system doskonalić – zaznaczył.


Inauguracji towarzyszyła debata „Młodzi na rynku pracy – postulaty pokolenia Y”. Spotkanie było współorganizowane przez firmę doradczą PwC oraz Gazetę Wyborczą.

 

Prezydent mówił, że staż i nauka w ramach praktycznego kontaktu z zawodem, z firmą to forma stosowana od dawna. Ale, jak dodał, zmieniają się forma odbywania stażu, cel i styl relacji między właścicielem firmy.
 

Prezydent wyraził przekonanie, że dziś staż jako forma zdobywania wiedzy i praktycznej zdolności poruszania się na etapie startu w dorosłe życie zawodowe funkcjonuje już w innych realiach.
 

Bronisław Komorowski życzył, żeby młodzi ludzie ze stażu odnosili jak największe korzyści. - Idea bycia stażystą polega na tym, że nie tylko poznaje się firmę, szefa, pracowników, zdobywa się wiedzę, ale także daje się siebie poznać. Obie strony się poznają, oceniają, obie strony szukają tego, czy w przyszłości będzie im po drodze – wskazywał.
 

- Idea stażu wymaga ciągłej dbałości i ciągłego wzbogacania i szukania rozwiązań. Wiele też możemy nauczyć się od innych krajów. Warto więc cały czas ten system doskonalić – podkreślił prezydent.
 

Prezydent wyraził też przekonanie, że efektem funkcjonowania projektu „Grasz o staż” jest nie tylko bogate doświadczenie młodych ludzi, którzy zyskali szanse lepszego, mądrzejszego startu w zawodowe życie, ale także zebranie wielkich doświadczeń w zakresie rozwiązań systemowych istotnych. - Staż to jest szansa – zaznaczył.
 

Bronisław Komorowski podkreślał, że kariera zawodowa nie może być pewna sama w sobie, musi być zdobywana, tak jak się zdobywa doświadczenie.


 

 

Udział w panelu wzięli młodzi ludzie, mający za sobą różne ścieżki edukacji, którzy opowiedzieli o wyzwaniach, stojących przed nimi na rynku pracy, trudnościach, z którymi się stykają i szansach na rozwój kariery.  Debatę rozpoczęła rozmowa z psychologiem biznesu Jackiem Santorskim.

 

Poleć znajomemu