Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 lutego 2015

O konflikcie ukraińsko-rosyjskim z ministrem spraw zagranicznych RFN

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Spraw Zagranicznych Niemiec

O Ukrainie i francusko-niemieckiej inicjatywie ws. kryzysu ukraińsko-rosyjskiego rozmawiali w czwartek w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

 

Jak powiedział PAP minister w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za sprawy zagraniczne Jaromir Sokołowski, tematem rozmowy prezydenta i szefa niemieckiej dyplomacji była "ocena sytuacji na wschodzie Ukrainy i perspektyw rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego w kontekście zaostrzenia sytuacji w Donbasie w ostatnich tygodniach".

 

Bronisław Komorowski i Frank-Walter Steinmeier - relacjonował minister Sokołowski - omówili także założenia nowej inicjatywy, z którą wiąże się wspólny wyjazd do Kijowa i Moskwy kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a. Tematem rozmowy prezydenta i niemieckiego ministra spraw zagranicznych były także możliwości wsparcia Ukrainy w procesie reform.

 

W czwartek Merkel i Hollande wspólnie udali się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, któremu mają przedstawić nowe propozycje uregulowania konfliktu na wschodzie jego kraju. Po wizycie na Ukrainie przywódcy Niemiec i Francji udadzą się w piątek do Moskwy, by zapoznać się ze szczegółami ich planu prezydenta Rosji Władimira Putina. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu