Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 lutego 2015

Prezydent RP będzie ubiegał się o reelekcję

  |   Konferencja prasowa prezydenta w Belwederze Konferencja prasowa prezydenta w Belwederze Konferencja prasowa prezydenta w Belwederze Konferencja prasowa prezydenta w Belwederze

Wzmocnienie bezpieczeństwa i roli Polski w świecie, wsparcie dla młodego pokolenia, utrzymanie konkurencyjności gospodarki i przełamywanie kryzysu demograficznego – to najważniejsze strategiczne zadania dla ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

- Niedługo minie 5 lat pełnienia przeze mnie obowiązków prezydenta. Praca dla Polski, prawo do reprezentowania państwa polskiego to wielki zaszczyt, ale i wielki obowiązek – powiedział Bronisław Komorowski na konferencji prasowej w Belwederze. Prezydentowi towarzyszyła małżonka Anna.
 

Podziękował za zaufanie Polaków w ciągu tych 5 lat. - Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez te ważne 5 lat. Dziękuję mojej żonie, współpracownikom, tym wszystkim którzy zechcieli iść razem ze mną środkiem polskiej drogi – dodał.
 

- Zamierzam ubiegać się ponownie o wybór na urząd Prezydenta RP. Zachęcają mnie do tego wysokie oceny mojej pracy, wysoki poziom zaufania, widzę w tym akceptację zaproponowanego przeze mnie i realizowanego przez 5 lat modelu prezydentury opartej o dialog, współpracę i poszukiwanie tego, co nas łączy, a nie dzieli – zapowiedział Bronisław Komorowski.

 

Podkreślił, że traktuje to jednak jako zobowiązanie na przyszłość.

 

 

Jak zaznaczył prezydent, szczególnie ważny jest dla niego fakt, że społeczna akceptacja ma zdecydowanie ponadpartyjny charakter. - Cieszy szczególnie to, że zaufaniem obdarzają mnie także ci obywatele, którzy w 2010 roku głosowali na innych kandydatów – powiedział.


- Żyjemy w czasach wielkich szans i poważnych zagrożeń. Najważniejsze strategiczne zadania to:

  • wzmocnienie bezpieczeństwa oraz roli Polski w świecie, a szczególnie w integrującej się Europie;
  • wsparcie dla młodego pokolenia startującego w dorosłe życie społeczne i zawodowe. To wsparcie młodego pokolenia, które samo w sobie jest dorobkiem 25-lecia Polski wolnej;
  • utrzymanie konkurencyjności polskiej gospodarki jako szansy na rozwój i na dogonienie krajów zamożniejszych od nas;
  • działanie na rzecz przełamania kryzysu demograficznego m.in. poprzez kontynuowanie aktywnej, ale i racjonalnej polityki prorodzinnej.

Praca na rzecz osiągnięcia tych celów stanowi główną motywację mojej decyzji – oświadczył Bronisław Komorowski.

 

Prezydent wskazywał, że żyjemy w czasach niespokojnych. - Widać wyraźnie więc jak ważna jest kwestia naszego bezpieczeństwa narodowego, konieczne jest zatem posiadanie przez prezydenta kwalifikacji i doświadczeń koniecznych do wypełniania konstytucyjnego obowiązku Zwierzchnika Sił Zbrojnych – powiedział. Dodał, że to także jest istotna przesłanka jego decyzji o ponownym kandydowaniu.


- Zatem tak jak przez ostatnie 5 lat, tak jak 5 lat temu, także i dzisiaj stawiam się do Państwa, moich Rodaków, dyspozycji – podkreślił Bronisław Komorowski.
 

Wyraził także nadzieję, że kampania wyborcza będzie przebiegała na zasadach wzajemnego szacunku i troski o Polskę. - Bo jak mówił Tadeusz Mazowiecki: można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić – powiedział Prezydent RP.

W konferencji uczestniczyli Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki oraz doradcy Tomasz Nałęcz i Jerzy Smoliński.
 

Poleć znajomemu