Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 lutego 2015

"Polskie Radio od samego początku łączyło ludzi"

  |   Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia Prezydent RP na uroczystej inauguracji obchodów 90-lecia Polskiego Radia

We wtorek przed południem prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystych obchodach 90-lecia Polskiego Radia. – Jestem przekonany, że Polskie Radio w dalszym ciągu odgrywa rolę instrumentu jednoczącego ludzi – mówił prezydent.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął przewodnictwo Honorowego Komitetu Obchodów 90-lecia Polskiego Radia, w skład którego weszły wybitne postaci świata kultury, nauki i polityki.


- W moim przekonaniu od samego początku radio miało zadanie elementu łączącego ludzi. Jasno zostały określone cele powoływania spółki, jaką było Polskie Radio - celem było zatarcie granic wytworzonych w okresie zaborów w wymiarze mentalnym, politycznym oraz zbudowanie jedności. I to wg mnie w pełni się udało - mówił prezydent podczas uroczystości w sali konferencyjnej przy Al. Niepodległości w Warszawie, której patronem od dziś jest Zygmunt Jaxa-Chamiec, pierwszy dyrektor Polskiego Radia. Wcześniej prezydent odsłonił tablicę poświęconą jego pamięci.

 

 

Zobacz także: Prezydent: Radio jest cudownym medium Bronisław Komorowski przypomniał, że pierwsze dziesięciolecie Polskiego Radia to z jednej strony okres realizacji marzeń o nowoczesności, a z drugiej realizacja celu, jakim było służenie nowej Polsce poprzez zacieranie granic i budowanie jedności społeczeństwa, szacunku dla państwa i podkreślanie tego, co jest ważne dla rozwoju narodu.


- Jestem przekonany, że i dzisiaj Polskie Radio w dalszym ciągu odgrywa rolę instrumentu jednoczącego ludzi – mówił prezydent.


- Jeśli coś chcemy wiedzieć, albo jeśli chcemy podkreślić wagę jakiegoś wydarzenia, to pytamy nie „co widać?”, ale „co słychać?”. O tym zawsze najlepiej opowiada radio. Jestem przekonany, że Polskie Radio opowiada to świetnie – zapewnił Bronisław Komorowski.
 

Poleć znajomemu