Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 12 stycznia 2015

Z unijnym komisarzem o Ukrainie i planowanym szczycie w Rydze

  |   Spotkanie Prezydenta RP z komisarzem ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia Spotkanie Prezydenta RP z komisarzem ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia Spotkanie Prezydenta RP z komisarzem ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim komisarza ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia Johannesa Hahna.

 

- Rozmowa unijnego komisarza z prezydentem Komorowskim dotyczyła sytuacji we wschodnim sąsiedztwie UE, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy i planowanego na maj szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze - poinformował PAP prezydencki minister Jaromir Sokołowski.

 

Bronisław Komorowski i Johannes Hahn omówili też obecną sytuację polityczną na Ukrainie - powiedział minister Sokołowski - i "wskazali na konieczność udzielenia Ukrainie wsparcia finansowego, jak i podjęcia przez ukraiński rząd koniecznych reform". Ponadto - mówił prezydencki minister – Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że "przeprowadzenie tych refom ma strategiczne znaczenie i służy implementacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE" oraz "podkreślił potrzebę zdefiniowania wspólnego stanowiska w sprawie europejskiej perspektywy Ukrainy i innych państw aspirujących do członkostwa w Unii".

 

Jak poinformował Jaromir Sokołowski, prezydent wyraził również nadzieję, że po spełnieniu przez Ukrainę warunków postawionych przez Unię podczas ubiegłorocznego, majowego szczytu Partnerstwa Wschodniego, "zapadnie decyzja o zakończeniu implementacji planów działań na rzecz liberalizacji wizowej i nastąpi polityczne uzgodnienie terminu wprowadzenia ruchu bezwizowego dla obywateli Ukrainy".

 

(PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu